Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Radní Krčál si prohlédl nový pavilon v Proseči u Pošné

Radní Krčál si prohlédl nový pavilon v Proseči u Pošné
Krajský radní Petr Krčál a náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöcklová si v tomto týdnu prohlédli dokončenou stavbu pavilonu v areálu Domova důchodců v Proseči u Pošné. „Stavba je předána a v současnosti v ní pobývá část klientů. Zbývá ji dovybavit a následně slavnostně otevřít,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Během jednoho roku bylo v Proseči vybudováno unikátní pracoviště. Pečováno tu bude o osoby s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence a také v případech, které vyžadují intenzivní péči. Přízemní stavba nabídne 18 pokojů s celkem 33 lůžky.
 

 
 

„Stavba řeší aktuální potřeby související se změnou struktury klientů sociální péče.  Tím opět došlo ke zkvalitnění nabídky sociálních služeb na Vysočině,“ komentuje náměstkyně ministryně Zuzana Jentschke Stöcklová.


I na Vysočina totiž přibývá lidí s těžkým zdravotním postižením stejně jako lidí se získanými formami demence.  V návaznosti na to byly v novém objektu vybudovány dvě vzpomínkové trasy s originálními retro orientačními prvky využívanými především klienty s Alzheimerovou chorobou. Speciálně upraveny byly nejen vnitřní, ale i venkovní prostory. Nová je také jídelna.


Zatímco stavba pavilonu je dokončena, pracovní ruch v areálu neutichl. Opravami nyní prochází stávající objekt zámku. „Probíhá oprava páteřních rozvodů vody a topení. Vyměněn bude také výtah a elektroinstalace. K tomu je třeba vyřešit technické napojení nového pavilonu,“ popisuje ředitel Domova důchodců Proseč u Pošné Jiří Hormandl.


Z toho důvodu se část klientů odstěhovala do náhradních prostor. Do dubna příštího roku budou pobývat v areálu Domova Jeřabina v Těchobuzi. Mezitím se prostory zámku opraví a vybaví.


Jednáno bude také o budoucnosti areálu. Domov Jeřabina, který zde sídlil, prošel úplnou transformací a jeho klienti bydlí na nových adresách. „Vedení Kraje Vysočina bude nadále komunikovat s vedením obce a mikroregionem o možném dalším využití,“ uzavírá radní Krčál.

 

 • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 813

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 31.8.2015 / 31.8.2015

Počet návštěv: 6978
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies