Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Kraj Vysočina rozšíří síť silnic se zimní údržbou

Změna rozsahu silnic bez zimní údržby
Rada Kraje Vysočina na svém dnešním zasedání schválila rozšíření sítě silnic, na kterých Krajská správa a údržba silnic Vysočiny provádí zimní údržbu. „Nařízení se sice týká komunikací třetích tříd, na kterých je nízký provoz, ale jsou to zároveň důležité a v podstatě i jediné spojnice dotčených obcí,“ vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Vlastník komunikace, kterým je Kraj Vysočina, tak bude od letošní zimy povinen podle Plánu zimní údržby zajišťovat sjízdnost odstraňováním sněhu a náledí nově ve třech úsecích: Petrovice u Uhelné Příbrami – Košťany (III/34512), Josefodol – Služátky - křiž. III/34712  (III/3479) a Bělá u Jedlé – hranice Středočeského kraje  (III/3396). V prvních dvou případech jde o komunikace, které jsou jedinou udržovanou příjezdovou cestou do obce. Třetí komunikace navazuje na udržovanou silnici ve Středočeském kraji.

 

V celém Kraji Vysočina je přes 280 kilometrů neudržovaných komunikací. Jde o silnice s nízkým dopravním významem, na kterých Krajská správa a údržba silnic Vysočiny nezajišťuje zimní údržbu.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina rozšíří síť silnic se zimní údržbou
 

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 14.7.2015 / 14.7.2015

Počet návštěv: 2713
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek