Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

O budoucím krajském rozpočtu mají zájem rozhodovat už stovky občanů

Váš názor
Na začátku června spustil Kraj Vysočina novou aplikaci Váš názor, prostřednictvím které se může kdokoli účastnit rozhodování o konkrétních finančních prostředcích z krajského rozpočtu na konkrétní aktivity. „Prostřednictvím tzv. participativního rozpočtu chceme veřejnosti umožnit vyjadřovat se ke krajským prioritám už při přípravě rozpočtu,“ vysvětluje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný. Za necelý měsíc u otázek týkajících se téměř dvacítky témat hlasovalo několik stovek občanů.
 

 
 
Hlasování je plně anonymní, aby ale nedošlo k opakovanému hlasování jednoho člověka, musí se každý pro zanechání svého názoru registrovat. Stačí jen vyplnit jednoduchou registraci uživatele a nebo se propojit přes sociální síť Facebook

Kromě samotného hlasování mohou návštěvníci portálu zanechat i svůj komentář k dané tématice. „Nejdiskutovanější je zatím téma ochrany přírody a živočichů v podobě ve formě příspěvku Kraje Vysočina na provoz Stanice Pavlov o. p. s., které převážná většina komentujících vyjadřuje podporu. „Zájem o tuto problematiku nás překvapil, očekávali jsme největší diskusi například v oblasti rekonstrukce sinic nebo zdravotnictví. Na druhou stranu to přesně vystihuje cíl projektu, získat Váš názor, tedy názor rozpočtu a ten pak vzít v potaz při plánování budoucího krajského rozpočtu,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný. Mezi tématy se objevuje také například směřování dotací Fondu Vysočiny, cílení prostředků v rámci podpory neziskových organizací nebo v sociální oblasti. 

Vyjadřovat se k budoucímu krajskému rozpočtu může široká veřejnost na portále www.vas-nazor.cz až do podzimu. Názory veřejnosti bude Rada Kraje Vysočina respektovat při sestavování rozpočtu na rok 2016.

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 23.6.2015 / 23.6.2015 | Zveřejnit od: 24.6.2015

Počet návštěv: 4634
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek