Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Kraj Vysočina byl na Czech Street Party opět výrazně vidět

Brusel a česká prezentace
V závěru minulého týdne se v Bruselu v ulici Caroly konala už tradiční Czech Street Party. Hudba českých zpěváků a kapel, zajímavosti a speciality z jednotlivých regionů, ale i pěkné počasí, přilákaly na letošní 9. ročník přes 4000 návštěvníků. Kraj Vysočina na této akci nechyběl, a tak v barvách kraje vyzdobený stánek Vysočiny přilákal, jako už každoročně, velké množství hostů. Ti si mohli pochutnat na kvalitních regionálních uzeninách, sýrech, medových sušenkách a vysočinské medovině.
 

 
 

Hosté Czech Street Party měli možnost užít si vystoupení hudebních skupin Urband, Frajara Putika a Aivn´s Naked Trio. Hlavní hudební hvězdou večera byla skupina Mňága a Žďorp, kterou fanoušci svým neslábnoucím potleskem v závěru koncertu vyzvali ještě ke dvěma dalším přídavkům. Při ochutnávce regionální produktů s logem Kraje Vysočina se návštěvníci mohli dozvědět mnoho zajímavých informací o Vysočině, získat osvědčené tipy na výlet nebo doporučená místa pro návštěvu Kraje Vysočina. Mnoho hostů pokládalo otázky o kraji, turistických lokalitách, památkách, ale i životě na Vysočině. Zájem o informační materiály regionu v českých i cizojazyčných vydáních byl značný. Velký úspěch, a to nejen u dětského publika, sklidil také „Zajíc“ -- maskot Kraje Vysočina, který velmi aktivně doplňoval prezentaci Kraje Vysočina. Zajíc Kraje Vysočina byl bezpochyby jednou z nejfotografovanějších „hvězd“ celé letošní Czech Street Party.

 

Czech Street Party je největší česká akce pořádaná v Bruselu. Letošní ročník zorganizovalo Stálé zastoupení České republiky při EU ve spolupráci s českými a moravskými kraji a statutárními městy a také s Českým centrem Brusel a s Českou styčnou kanceláří pro výzkum a vývoj CZELO.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.6.2015 / 15.6.2015

Počet návštěv: 3853
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek