Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Jan Hamáček: Vysočina je dobře připravena na čerpání dotací na opravy krajských silnic

Předseda Poslanecké sněmovny PČR na Vysočině
Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček dnes na pozvání hejtmana Jiřího Běhounka navštívil Kraj Vysočina. Během setkání se členy Rady Kraje Vysočina se zajímal o financování sociálních služeb, připravenost kraje čerpat prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury a především o konkrétní dopady nového zákona o rozpočtové odpovědnosti na kraj a obce. „Mluvili jsme o rozpočtu na dopravní infrastrukturu. Byl jsem ujištěn, že na Vysočině je dokončována příprava projektů a kraj bude schopen čerpat celou alokaci. Kritika ministra dopravy Dana Ťoka, že kraje nejsou připraveny, padla do prázdna, kraje připraveny jsou. Shodli jsme se na tom, že by bylo dobré držet tuto podporu systémově, tzn. že každý rok by byla součástí např. rozpočtu SFDI částka, která by šla krajům na údržbu silnic II. a III. třídy,“ uvedl při tiskové konferenci Jan Hamáček.
 

 
 

Na opravy silnic mají letos kraje slíbeny peníze od Státního fondu dopravní infrastruktury poprvé, Vysočina může vybrat 412,3 milionů korun. Už nyní je připraveno 33 projektů, z toho 24 oprav silnic a 9 oprav mostů. „Příští týden budou předány na SFDI. U většiny z nich už probíhá nebo byla uzavřena veřejná zakázka. V průběhu měsíce dubna budou předána první staveniště, všechny projekty hrazené ze SFDI musí být na  Vysočině hotové do konce podzimu,“ informoval Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.


Další částí programu předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na Vysočině byla návštěva Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina a nového Pavilonu urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava. Tématem přednášky pro studenty nejvyšších ročníků jihlavského gymnázia byla především zahraniční politika. Téma předseda poslanecké sněmovny shrnul zhruba ve dvacetiminutovém celku, aby pak následně dal prostor dotazům studentů. Studenti nebyli v dotazech svými učiteli nijak omezováni, a to ani vlastní tématikou přednášky. Velice dobře se v tématu orientovali a Jana Hamáčka „nešetřili“.

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 18.3.2015 / 18.3.2015

Počet návštěv: 3801
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek