Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Cooking Together poprvé na Vysočině

Prostírání
Kraj Vysočina resp. pět jím zřizovaných středních škol a partnerský francouzský region Champagne-Ardene zastoupený čtyřmi středními gastronomickými školami společně připravily projekt zaměřený na výměnu zkušeností a zlepšení kvality vzdělávání v gastro oborech. První schůzka všech ředitelů škol probíhá v těchto dnech na Vysočině a tzv. společné vaření bude mít ještě sedm odborných setkání. „V rámci projektu je naplánováno pět vzdělávacích aktivit – studijních cest a tři mezinárodní setkání zaměřené na sdílení nápadů v oblasti školního stravování,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

„Vzhledem k tomu, že Francie patří ke špičce v oblasti pohostinství je projekt zaměřen na odborné vzdělávání v oblasti stravování. Oba partneři si uvědomují rostoucí zájem o stravování, gastro kulturu, místní jídla a místní produkty. Projekt není jen o vaření a jídle, ale hlavně o metodách používaných v cateringu, sdílení nápadů v oblasti školního stravování s využitím místních produktů a podpoře tradic prostřednictvím vzdělávání,“ informuje ředitel Vysočina Educatin Roman Křivánek. Výstupem společných aktivitu bude např. kuchařka s pracovními listy pro žáky a metodické pokyny pro učitele, zpracované místní recepty složené z předkrmu, hlavního jídla a dezertu ve třech jazycích – angličtině, francouzštině a češtině doplněná o slovník vybraných slov z "gastro terminologie".

 

Projekt Cooking Together zastřešuje za vysočinskou strnu Vysočina Education a ke spolupráci byly přizvány Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod, Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí, Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa, Hotelová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč, Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava. Zahraničními partnery jsou například Národní akademie francouzské kuchyně, instituce, která propaguje francouzskou gastronomii nebo udílí oborová ocenění atd.

 

  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Cooking Together poprvé na Vysočině
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.2.2015 / 19.2.2015

Počet návštěv: 4281
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek