Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Nová chráněná lokalita

Nová chráněná lokalita
Jaderná energie dostává od Vlády ČR zelenou a aktuální začíná být také otázka možného obnovení těžby uranové rudy v lokalitě jižně od Přibyslavi. Samospráva Kraje Vysočina souhlasila s tím, že pokud projde schvalovacím procesem Politika územního rozvoje, kterou pro území celého státu schvaluje Vláda ČR, tak Kraj Vysočina na základě podkladů Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) v krajských Zásadách územního rozvoje vymezí plochu a stanoví územní podmínky ochrany této lokality. Ještě než se tak případně stane, byl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek pověřen krajským zastupitelstvem, aby vyžádal od MPO související studii proveditelnosti a zajistil zpracování její nezávislé analýzy.
 

 
 

„Mně osobně se ten záměr vůbec nezamlouvá. Myslím, že to není ve prospěch ani obyvatel té oblasti, ani celé Vysočiny. Nelíbí se mi, že vedení kraje s lidmi ani samosprávou vůbec nekomunikuje,“ kritizuje postoj kraje zastupitel Přibyslavi a krajský zastupitel Ota Benc (ODS). „Byly by ohroženy zdroje stále dražší pitné vody a těžba by neřešila uranové palivo pro naše jaderné elektrárny. To nakonec stejně musíme kupovat v zahraničí,“ upozorňuje krajský zastupitel Ladislav Jirků (TOP 09). „Stanovisko Rady Kraje Vysočina v této věci neznamená automatický souhlas s těžbou uranu u Brzkova. Případné těžbě musí předcházet řada odborných studií, přísné zpracování EIA a především rozhodnutí Vlády ČR o financování těžby,“ upřesňuje krajský radní Martin Hyský (ČSSD) a dodává, že ani Kraj Vysočina v této záležitosti zdaleka neřekl poslední slovo.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.11.2014 / 20.11.2014

Počet návštěv: 4853
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek