Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Deset nejvyšších ocenění Kraje Vysočina pro mimořádné osobnosti

Skleněná medaile
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek předal 23. října 2014 deset nejvyšších ocenění Kraje Vysočina. Pošesté v historii Kraje Vysočina byly medaile uděleny mimořádným osobnostem jejichž příběhy, práce, významné skutky a dílo Vysočinu a její obyvatele obohatily. „Bez desítky letos oceněných a bez jejich příběhů by Vysočina nebyla tím, čím je. Ústní poděkování za jejich dílo by mohlo být chápáno jako efektní gesto falešné skromnosti. Proto udělením nejvyššího ocenění kraj deklaruje svou úctu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Slavnostní večer se tradičně konal v prostorách Horáckého divadla Jihlava.
 

 
 

Seznam nominovaných na Nejvyšší ocenění kraje Vysočina 2014

 • Kamenná medaile

Doc. Ing. Ladislav Slonek, CSc.

narozen ve Sněžném, 1940

Ladislav Slonek si vedle svého rozsáhlého odborného působení v oboru dřevařství připsal zásluhy o nebývalý rozvoj novoměstského sportu, který vyvrcholil mistrovstvím světa v biatlonu.

 

Mons. Mgr. Michael Josef Pojezdný, O. Praem.

narozen v Jihlavě, 1943

Duchovní Michael Josef Pojezdný se svými postoji a celospolečensky prospěšnou prací zasloužil o rozvoj demokracie, humanity a lidských práv.

 

 • Skleněná medaile

Naděžda Dobešová

narozena  v Třebíči, 1964

Naděžda Dobešová má na svém kontě celou řadu vynikajících úspěchů v kuželkářském sportu. Byla vyhlášena nejlepší kuželkářkou dvacátého století, dodnes aktivně závodí a trénuje nové adepty.

 

Akad. mal. Venda Truhlářová

narozena v Opavě, 1924

Akademická malířka Venda Truhlářová zachytila na svých nesčetných plátnech především poeticky laděnou krajinu Vysočiny. Za svoji uměleckou dráhu uspořádala desítky výstav doma i v zahraničí.

 

PhDr. Jaroslav Svoboda

narozen v Sokolči u Poděbrad, 1938

Sklářský výtvarník Jaroslav Svoboda patří mezi přední umělce, kteří žijí a tvoří na Vysočině. Jeho tvorba byla oceněna na domácích i zahraničních sklářských soutěžích a přehlídkách.

 

Mgr. Miloš Doležal

narozen v Háji u Ledče nad Sázavou, 1970

Tvorba spisovatele, básníka, rozhlasového redaktora, publicisty a dokumentaristy Miloše Doležala je nerozlučně spjata s Vysočinou. Vstoupila téměř do všech jeho básnických a historických knih i televizních a rozhlasových dokumentů a pořadů.

 

Vladimír Makovský

narozen ve Věcově, 1924

Vladimír Makovský je znám jako vlastivědný badatel, genealog, zakladatel a čestný člen Vlastivědné a genealogické společnosti, čestný člen brněnské Moravské genealogické a heraldické společnosti, kronikář a autor desítek odborných publikací a článků.

 

MUDr. Jaroslav Šilhan

narozen ve Velké Bíteši, 1942

Jaroslav Šilhan je zakladatelem jihlavské cévní chirurgie. Díky své houževnatosti a vzácnému přístupu pomohl vychovat generaci chirurgů, kteří dnes tvoří jádro chirurgického oddělení v Jihlavě.

 

 • Dřevěná medaile

Vilém Hofbauer

narozen v Jihlavě, 1999

Patnáctiletý třešťský trumpetista Vilém Hofbauer už stačil svými vynikajícími uměleckými výkony ohromit odbornou hudební veřejnost a dosáhnout mimořádných výsledků a uznání.

 

Ondřej Slavičínský

narozen v Pelhřimově, 1998

Mladý zpěvák se sebevědomým projevem a žák Dany Fučíkové Ondřej Slavičínský se vedle významných úspěchů na pódiu sám věnuje i organizování benefičních vystoupení.

 

Nejvyšší ocenění kraje Vysočina uděluje krajské zastupitelstvo od roku 2008. Autorem nejvyššího ocenění Kraje Vysočina je Radomír Dvořák. Historie a dosavadní ocenění jsou zveřejněni na http://www.kr-urady.cz/oceneni.asp.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2014 / 23.10.2014

Počet návštěv: 10688
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies