Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Perspektiva budoucnosti pro Evropský region Dunaj-Vltava

Ilustrační foto
Pod názvem „Perspektiva budoucnosti pro Evropský region Dunaj-Vltava“ se 15. října 2014 uskutečnila v hornofalckém Ambergu odborná konference tohoto přeshraničního politického uskupení. Cílem konference bylo informovat o výstupech dosavadní dvouleté práce a nastínit další směry vývoje. Součástí konference byla také impulzní přednáška Dr. Ulricha Eberla (Siemens AG) na téma „Budoucnost 2050 – Jak již dnes vymýšlíme budoucnost“.
 

 
 

S cílem zhodnotit dosavadní práci sedmi znalostních platforem a nastínit další vývoj v návaznosti na provedenou evaluační analýzu zorganizoval Evropský region Dunaj-Vltava odbornou konferenci, které se zúčastnilo přibližně 140 hostů. Jednalo se o první akci tohoto typu, organizovanou především pro experty znalostních platforem, které se však zúčastnila řada dalších odborníků a také zástupců veřejné a státní správy ze všech sedmi partnerských regionů.  Sedm znalostních platforem se prezentovalo výsledky své dosavadní práce a diskuzí k odborným tématům.  Součástí konference byla také impulzní přednáška dr. Ulricha Eberla, vývojového experta společnosti Siemens, který nastínil očekávané globální vývojové trendy do roku 2050, v návaznosti na nichž lze očekávat výrazný rozvoj medicínské techniky a inovací v oblasti životního prostředí, efektivnosti využívání obnovitelných zdrojů atd.

 

Na závěr konference byly představeny výsledky evaluace práce znalostních platforem a nastíněn další vývoj. „S dosavadními výsledky práce znalostních platforem jsme spokojeni. Evaluace však upozornila na oblasti, ve kterých bychom mohli práci ještě zlepšit. Platformy by se do budoucna měly jasněji obsahově zaměřit, pracovat pružněji a více se orientovat na výsledky,“ řekl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a člen Presidia ERDV.

 

  • Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: hajkova.ivona@kr-vysocina.cz

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Perspektiva budoucnosti pro Evropský region Dunaj-Vltava
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.10.2014 / 20.10.2014

Počet návštěv: 4670
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek