Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Cetoraz vítala nové sousedy. Jsou jimi klienti Domova Jeřabina

Petr Krčál v Cetorazi
Dalších 12 klientů Domova Jeřabina v Těchobuzi má nové bydlení. Nastěhovali se do dvou rodinných domů v Cetorazi, kde budou žít podle svého. Slavností otevření se uskutečnilo v neděli 12. října formou sousedského posezení. „Připravili jsme netradiční otevření za přizvání veřejnosti, aby nejen obyvatelé Cetorazi měli možnost poznat nové sousedy. Zájem předčil naše očekávání,“ řekl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast. Otevření domů v Cetorazi je po Pelhřimově dalším výsledkem procesu transformace Domova Jeřabina. Domky „pro Těchobuz“ se dále staví v Humpolci, Horní Cerekvi, na další adrese v Pelhřimově, Novém Rychnově a v Počátkách. Celkem v 12 objektech najde nový domov 72 klientů.
 

 
 

Stavby respektující začlenění lidí s postižením do běžné společnosti přišly na 12 miliónů korun a vyrostly za 10 měsíců. „Vítáme nové občany a jsme rádi, že jsou tu s námi,“ pronesl starosta obce Luboš Novotný. Podle ředitelky těchobuzského domova Simony Tomanové budou někteří z nových rezidentů chodit do práce, všichni se pak s pomocí asistentů postarají o své nové bydlení.  Půjde o zahradní práce, práce v domácnosti, zapojení se do volnočasových aktivit a začlenění se do běžného života komunity. V obou objektech bude zajišťována celodenní péče.

 

Proces transformace je uskutečňován za podpory evropských fondů, ministerstva práce a sociálních věcí a s vlastním příspěvkem Kraje Vysočina. Pro účely transformace 3 zařízení bude na Vysočině postaveno nebo zrekonstruováno 37 objektů pro více než 200 uživatelů, kteří začínají nový život v přirozeném prostředí běžné společnosti. Pro účely transformace bude využito také bydlení formou pronájmů.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Cetoraz vítala nové sousedy. Jsou jimi klienti Domova Jeřabina
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2014 / 14.10.2014

Počet návštěv: 4866
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek