Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Studijní cesta žáků Střední průmyslové školy Třebíč na Taiwan

Od roku 2013 realizuje Kraj Vysočina společně s taiwanským Institutem pro informační průmysl a žáky Střední průmyslové školy Třebíč společný projekt zaměřený na řízení spotřeby energií pomocí systému chytrých zásuvek. V rámci testování skupina studentů komunikuje přímo s vývojovým centrem na Taiwanu, které tuto technologii vyvíjí. V prosinci se oba týmy potkají tváří v tvář. Osm studentů z Třebíče studijně navštíví centrálu institutu na Taiwanu.
 

 
 

V roce 2014 byla tato aktivita řízení spotřeby energií řešená studenty třebíčské průmyslovky doplněna o záměr realizace výukového programu zaměřeného na chytré elektrické sítě (Smart Grids) tak, aby studenti i učitelé měli znalosti moderních směrů v oblasti energetiky. Tento záměr je vytvořen ve spolupráci s firmou Tatung Czech s.r.o. jejíž centrála sídlí právě na Taiwanu.

 

Jednou z klíčových aktivit celého záměru je studijní cesta vybraných studentů z pracovní skupiny na Taiwan, aby se mohli seznámit s vývojem a využitím výše zmíněných technologií přímo na místě jejich vzniku. Významným aspektem je též navázání mezinárodních vztahů, což je důležité jak pro budoucí rozvoj studentů, tak i pro technické vzdělávání v kraji.

 

Cesta se uskuteční v prosinci 2014 a studenti v rámci jejího programu navštíví vývojové centrum Institutu pro informační průmysl, společnost Tatung, Technickou univerzitu založenou Tatungem a další výzkumná centra specializující se na moderní energetické systémy.

„Naším záměrem je tuto spolupráci v následujících letech dále rozvíjet, tak aby se stala příkladem pro ostatní technické střední školy a dodala další rozměr technickému vzdělávání na Vysočině,“ uvedl koordinátor společných aktivit Václav Jáchim.

 

Zároveň kraj touto cestou děkuje za finanční podporu cesty společnosti Tatung Czech s.r.o. a Taipeiské ekonomické a kulturní kanceláři v Praze, které se společně s krajem podílí na finančním zajištění celé cesty.

 

  • Více informací Václav Jáchim, odbor informatiky, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: jachim.v@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2014 / 1.10.2014

Počet návštěv: 3506
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek