Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Vítězství v Cestářském rodeu obhájil František Strohmer

Vítězství v Cestářském rodeu obhájil František Strohmer
Sedmý ročník jízdy zručnosti resp. slalom s nákladním automobilem pod tradičním názvem Cestářské rodeo uspořádala minulý týden Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Vítězství z loňského roku obhájil a v konkurenci dalších 17 řidičů si nejlépe vedl František Strohmer z Třebíče, druhé místo obsadil Jan Bureš z Havlíčkova Brodu a třetí místo obhájil Martin Honzejk z Jablonce nad Nisou.
 

 
 

„Cílem soutěže je popularizovat práci silničářů, která obnáší nejen zimní údržbu silnic, ale také modernizaci silnic a péči o porosty v jejich blízkosti. Získat zručnost za volantem nákladních několikatunových vozidel se sněhovou radlicí není nic jednoduchého, vyžaduje to náročnou přípravu,“ ocenil nasazení a zručnost krajských řidičů náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.

 

Cestářské rodeo bylo letos poprvé doprovázeno výstavou komunální techniky dovezenou nejenom z různých částí České republiky, např. z Rakovníku, Brna, Prahy, Hradce Králové, Břeclavi, ale i z Německa.

V rámci výstavy byla návštěvníkům předvedena přímo v akci kontejnerová výměnná nástavba na vysprávku komunikací na nosiči MAN 6x6 ovládaná z kabiny řidiče pomocí joysticku. „Tento typ stroje se standardně používá na údržbu silnic v Německu,“ informoval Miroslav Báňa z Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.  Dále si mohli návštěvníci vyzkoušet jízdu novým vozem MERCEDES 4x4 splňujícím normu EURO VI, simulátor nehody vozidla s přetočením na střechu, jízdu v sypači, ti nejmenší si užili jízdu na koloběžce s měřením rychlosti radarem Městské policie, k dispozici byly testy a skákací hrad Českého rozhlasu Region.

 

 

Vítězství v Cestářském rodeu obhájil František Strohmer

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2014 / 22.9.2014

Počet návštěv: 6272
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek