Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Hudebník Pierre přijel na Vysočinu vyučovat francouzštinu

Ilustrační foto
Podle Pierra Doazana, francouzského lektora nově působícího na krajských středních školách je čeština v mnohém těžší jazyk než čínština, ale žádný jazyk není tak složitý, aby se student nedomluvil. Konverzaci s rodilým mluvčím mají 18 hodin týdně ve svých rozvrzích studenti v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Velkém Meziříčí a nově také v Pelhřimově. „Jeho působení v České republice je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi Krajem Vysočina a partnerským regionem Champagne-Ardenne. Oba regiony se dělí o náklady spojené s jeho pobytem,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
 

 
 

Pierre Doazan pochází z Bordeaux a miluje tamní kuchyni a červené víno. Má už řadu zkušeností jako lektor francouzštiny v zahraničí. Původně studoval čínštinu a právě na pobytu v Číně získal první zkušenosti s výukou francouzštiny. Dva roky strávil v Anglii, půl roku v Indii. V Česku už působil půl roku ve Francouzské alianci v Plzni. „Vysočina se mi líbí a chci ji více poznat, mám k tomu dobrou příležitost protože, budu učit na různých místech. Chci se také dál učit češtinu, i když skloňování a časování češtiny je velmi těžké,“ hodnotí naši mateřštinu činorodý Pierre, který si během prvních týdnů na Vysočině stačil najít řadu nových přátel. Má v plánu se setkávat zájemci o francouzštinu ve francouzském klubu v Jihlavě, je aktivní muzikant, hraje na kytaru a na klavír a rád by se podílel na volnočasových hudebních projektech.

 

Spolupráce v oblasti výuky francouzského jazyka probíhá už šestým rokem a navazuje na další projekty v oblasti školství jako například možnost jednoletého studia českých středoškolských studentů ve Francii.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hudebník Pierre přijel na Vysočinu vyučovat francouzštinu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2014 / 8.9.2014

Počet návštěv: 2960
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek