Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Zemědělci diskutovali o aktuálních problémech v prvovýrobě a zemědělském klastru

Zemědělci diskutovali o aktuálních problémech v prvovýrobě a zemědělském klastru
Včera se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě uskutečnilo jednání o problematice zemědělského klastru. Cílem pracovního jednání bylo setkání zástupců ze zemědělské prvovýroby, kteří řeší strategické problémy v oblasti zemědělství v Kraji Vysočina. Mezi často diskutované téma patřilo mimo jiné téma voda-půda-eroze a mnoho dalších problémů. Záštitu nad tímto jednání převzal Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.
 

 
 

Národní klastrová asociace uspořádala expertní workshop pod názvem „Zemědělský klastr Vysočina“. Toto jednání se uskutečnilo v rámci mezinárodního strategického projektu „Posílení inovací prostřednictvím nových klastrových koncepcí na podporu vynořujících se oborů a průřezových témat“.

 

Workshop navázal na IV. národní dialog ke klastrovým koncepcím, který se uskutečnil 12. 6. 2014 v Praze. Dále na Regionální dialog ke klastrovým koncepcím s tematickým zaměřením „Spolupráce a inovace pro udržitelné zemědělství“.

 

Celý workshop na krajském úřadu ukončil radní Kraje Vysočina Zdeněk Chlád slovy: „Koncept klastrů je velice zajímavý, ale bude záležet pouze na zemědělcích, zda se do tohoto projektu zapojí.“

 

 

  • Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: merunkova.j@kr-vysocina.cz
 

Zemědělci diskutovali o aktuálních problémech v prvovýrobě a zemědělském klastru

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.9.2014 / 4.9.2014

Počet návštěv: 4191
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek