Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Obecní slavnosti patří k létu, o víkendu slavila Police

vlajka obce Police
Celý minulý víkend žila nejjižnější obec Kraje Vysočina Police srazem rodáků. V pořadí již jedenácté setkání doprovázel bohatý společenský program, kterého se v sobotu vedle významných hostů z řad ministrů, zástupců poslanecké sněmovny, okolních i partnerských obcí zúčastnil také hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství a životního prostředí Zdeněk Chlád. Součástí setkání byl i Den otevřených dveří Zemědělského družstva Police. Ukázky zemědělské techniky, chovu hospodářských zvířat i malířská soutěž pro nejmenší přilákala mnoho hostů.
 

 
 

„Obce a jejich obyvatelé jsou srdcem Vysočiny. Není všude samozřejmostí společně se podílet na rozvoji svého domova, či pořádání rozmanitých společenských i kulturních akcí. Každá aktivita je spojena s mnoha s lidmi, kteří pro nás ostatní rádi připravují něco pěkného a příjemného. Rád bych jim za nás všechny poděkoval,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Rodácké sjezdy považují místní za nejvýznamnější kulturní a společenskou akci. Tradičně se v intervalu 5 let konají již od roku 1964. Kromě Poličských rodáků se akce zúčastní i zástupci partnerských obcí z Maďarska, Slovenska. Program začal troubením trubačů ze zámecké věže a páteční taneční zábavou v areálu místního zámku. V sobotu si přítomní měli možnost prohlédnout mateřskou i základní školu, zemědělské družstvo, odpoledne na historický průvod obcí navazovalo vystoupení žáků místních škol i profesionálních hudebníků. Po mši svaté a vystoupení dechovky fanfáry trubačů slavnosti v nedělní podvečer ukončily.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Obecní slavnosti patří k létu, o víkendu slavila Police
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.6.2014 / 30.6.2014

Počet návštěv: 8272
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek