Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Nové stavebnice Merkur má i základní škola v Okříškách

Nové stavebnice Merkur má i základní škola v Okříškách
Žáci ze základní školy v Okříškách budou pracovat s novými stavebnicemi Merkur. Zřizovatel školy městys Okříšky nakoupil s přispěním firem Fraenkische CZ a Mann+Hummel třináct nových stavebnicových setů, které budou žáci využívat nejen v rámci vyučování, ale i při mimoškolní činnosti. „Podpora technického vzdělávání na základních školách musí být zacílena na žáky a zároveň i na jejich rodiče. Ti ve většině případů rozhodují o budoucím směřování svých dětí. Absolventi technických oborů se nemusejí bát o uplatnění na trhu práce, konkurenční výhoda je na jejich straně,“ uvedla krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Na pořízení nových stavebnic Merkur přispěly místní firmy Fraenkische CZ a Mann+Hummel, každá částkou 10 tisíc korun. Obě firmy projekt Merkury do škol přivítaly, protože dlouhodobě řeší nedostatek vhodných zaměstnanců na nejrůznější technické pracovní pozice. „Zároveň uchazeče mnohdy limituje i neznalost cizích jazyků,“ dodal jednatel Mann+Hummel Richard Auer.  Zbývající část pořizovacích nákladů na stavebnice ve výši 14 tisíc korun zaplatil ze svého rozpočtu městys Okříšky. Nákup Merkurů je podle slov starosty městysu Zdeňka Ryšavého pouze jedním z kroků, jak je možné zvýšit technické dovednosti žáků. Tamní samospráva připravuje už nyní další projekt, tentokrát na rekonstrukci a dovybavení školních dílen v základní škole s pomocí evropských fondů.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2014 / 21.5.2014

Počet návštěv: 7999
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek