Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Čtyřicítka nejlepších ze soutěže Poznej Vysočinu si užila Prahu

Poznej Vysočinu - exkurze Prahy
Definitivní tečku za pátým ročníkem soutěže pro žáky základních škol a víceletých gymnázií Poznej Vysočinu udělal dvoudenní výlet do Prahy, organizovaný krajským úřadem pro čtyřicet nejlepších řešitelů. Mimo divadelního představení v Hudebním divadle Karlín měli výherci možnost prohlédnout si krásy hlavního města, výstavu dinosaurů a v neposlední řadě se i setkat za účasti Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina, přímo v jednacím sále Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky s předsedou Janem Hamáčkem. „Prvopočáteční ostych se během chvíle vytratil a studenti zvídavými dotazy přítomné politiky nešetřili. Mohli si tak udělat obrázek o fungování jedné z komor našeho parlamentu,“ vyhodnotil samotné setkání Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina, který výherce soutěže po oba dny doprovázel.
 

 
 

Už pátým rokem si mohou žáci druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií porovnat své znalosti zejména z oblasti regionálního zeměpisu, místopisu, přírodovědy, historie, kultury a ochrany životního prostředí. Soutěž organizuje Kraj Vysočina spolu s partnery – společností NET4GAS, PSJ a Sberbank. První kolo soutěže se koná na jednotlivých základních školách na začátku roku a dva nejlepší řešitelé z každé přihlášené školy byli pozváni 21. března do finálového kola v Jihlavě. Letošního krajského finále soutěže se zúčastnilo 157 žáku z rekordního počtu 78 přihlášených základních škol a gymnázií. Čtyřicítka nejlepších získala cestovní poukaz na dvoudenní výlet do Prahy a první tři se navíc radovali z moderní elektroniky – tabletu nebo notebooku. Takto velkorysé ocenění mohlo být pro děti připraveno především díky podpoře partnerů soutěže.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Čtyřicítka nejlepších ze soutěže Poznej Vysočinu si užila Prahu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.5.2014 / 20.5.2014

Počet návštěv: 6347
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek