Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Vysočina je vidět za oceánem

TV
Kraj Vysočina navázal spolupráci s Česko-americkou televizí Czech American TV. V minulých týdnech tato nezisková organizace, která vznikla před devíti lety v Chicagu a je podporovaná partnerskými subjekty, odvysílala několik pořadů o Kraji Vysočina. Jednalo se o snímky pořízené Krajem Vysočina pro všeobecnou propagaci nejen doma, ale i v zahraničí. Pořady jsou dostupné v archivech na www.catvusa.com v sekci Video Archives – Complete Broadcasts. Výsledkem spolupráce je zviditelnění českých regionů, přispění k osvětě o jejich kulturním dědictví a k udržení českých tradic v zahraničí.
 

 
 

V Česko-americké televizi jsou vysílány dokumentární pořady pouze v anglickém jazyce o českých regionech, městech a památkách, reportáže mapující český folklor a české tradice. Televizní stanici sleduje přes 2,5 milionu domácností na kabelové televizi v USA a přes 100 tisíc diváků z celého světa na internetu. Mimo USA je největší sledovanost v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Ruské federaci. V současné době má Czech American TV čtyři pobočky a spolupracovníky v několika státech USA a v České republice.

 

"V této souvislosti a se znalostí problematiky a nákladnosti poskytování této služby považujeme za vhodné Vaším prostřednictvím poděkovat za podporu této služby i agentuře CezchTourism, která tak pomáhá podporovat vytváření příznivého image Vysočiny v USA," uvedl ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec, který dodává, že možnost prezentace v Česko-americké televizi mají i města a obce napříč regionem. Především města s památkami UNESCO budou míst za oceánem velkou šanci zaujmout.

Kontakty na Česko-americkou televizi jsou k dispozici na oddělení tiskovém Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.5.2014 / 19.5.2014

Počet návštěv: 5429
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek