Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Projekt Harmonizace při opatrování dětí spěje do finále

Projekt Harmonizace při opatrování dětí spěje do finále
Krajský radní Petr Krčál se v pátek 25. dubna 2014 zúčastnil závěrečné konference projektu Harmonizace při opatrování dětí. Na půdě Jihomoravského kraje prezentoval téma o harmonizaci rodinné politiky na Vysočině. „Rodina coby základní buňka společnosti se v současnosti těší velké pozornosti. Přes snahu dbát o spokojenou rodinu je však třeba reflektovat problémy týkající se otázek stability rodiny a potřebné generační spolupráce,“ shrnul své vystoupení radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Přeshraniční projekt Harmonizace při opatrování dětí, jehož je Kraj Vysočina partnerem, je zaměřen na pomoc rodičům při péči o jejich potomky. Stěžejní snahou projektu, jenž se opírá o zkušenosti rakouské strany, je hledání optimální formy péče o dítě, a to včetně alternativních forem. „Projektem jsme se snažili reagovat na nedostatek míst v mateřských školách,“ doplňuje Krčál.

 

V rámci projektu byly spuštěny internetové stránky http://www.spolecnedetem.cz/. Obsahují kompletní informace o službách v oblasti péče o dítě. Nápomocná je především databáze poskytovatelů péče o dítě. Ať už v podobě přehledu mateřských školek či nabídky individuální péče.

 

V průběhu projektu se konaly také konference a workshopy, jejichž hlavním tématem byla péče o dítě. Došlo i na mezinárodní výměnu, prostřednictvím které byly čerpány nové zkušenosti. Projet nastínil také řadu otázek, kterým je třeba nadále věnovat pozornost. Jde o legislativní úpravy týkající se různých forem péče o dítě, její finanční dostupnost, průběžné monitorování stavu služeb či potřebná spolupráce s obcemi. „Že nám odrodí silné ročníky žen ze sedmdesátých let, neznamená, že je otázka péče o dítě vyřešená. Nadále je třeba pracovat na různých formách péče, přičemž ty stávající zdokonalovat,“ uzavírá Krčál.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2014 / 28.4.2014

Počet návštěv: 9801
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek