Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Rady a návody a vzdělávací kurzy od CSIRT.CZ proti kybernetickým útokům

CSIRT.CZ
Stránky týmu CSIRT.CZ se rozšířily o novou sekci "Rady a návody". Akademie CZ.NIC otevírá praktický kurz o počítačové bezpečnosti.
 

 
 
Stránky týmu CSIRT.CZ se rozšířily o novou sekci "Rady a návody". Cílem je poskytnout administrátorům (a v budoucnu také uživatelům) pomoc při pochopení různých útoků a napomoci jim případným útokům předejít a tak zabezpečit bezpečnější chod jejich organizací. Dva úvodní články se zabývají útoky typu DoS Amplification na DNS a NTP serverech. Brzy taky přibude vysvetlení obdobného útoku přes SNMP protocol.

Akademie CZ.NIC otevírá praktický kurz o počítačové bezpečnosti. Účastníci školení Počítačová bezpečnost prakticky se tak seznámí s nejčastějšími bezpečnostními nedostatky sítí, nejběžnějšími typy útoků a metodami účinné obrany před nimi. Dvoudenní kurz vede bezpečnostní analytik CZ.NIC a člen Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ Pavel Bašta. Kurz je určen především administrátorům. Jeho cílem je nabídnout jim ucelený přehled útoků, s nimiž se v rámci své praxe mohou s nejvyšší pravděpodobností setkat. Díky praktickým cvičením si pak mohou průběh jednotlivých útoků vyzkoušet v testovacím prostředí.
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Rady a návody a vzdělávací kurzy od CSIRT.CZ proti kybernetickým útokům
 

Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 17.4.2014 / 17.4.2014
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 5822
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek