Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Soutěž Poznej Vysočinu: Čtyřicítka nejlepších jede na VIP výlet s Krajem Vysočina

Soutěž Poznej Vysočinu: Čtyřicítka nejlepších jede na VIP výlet s Krajem Vysočina
Pátý ročník soutěže pro žáky základních škola a víceletých gymnázií s názvem Poznej Vysočinu jednoznačně s nejvyšším počtem správných odpovědí v záludném vědomostním testu vyhrála studentka Gymnázia Žďár nad Sázavou Hana Moučková. Druhý Václav Tomšů ze ZŠ Pelhřimov, Krásovy Domky nasbíral o jednu správnou odpověď méně, ale byl s vyplňováním textu rychlejší než třetí Marek Hlaváč ze ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova. Krajským finálovým kolem soutěže v letošním roce prošlo 157 žáků z rekordního počtu 78 přihlášených základních škol a gymnázií. Čtyřicítka nejlepších odjíždí 18. – 19. května na VIP výlet organizovaný Krajem Vysočina do Prahy. „Kromě společenského programu tedy návštěvy divadelního představení a setkání s herci je pro výherce připravena také návštěva jedné z komor Parlamentu ČR, zajištěn je špičkový hotel a dobré jídlo. Výlet má být odpovídající odměnou za mimořádné znalosti regionálních reálií,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

Už pátým rokem si mohou žáci druhých stupňů základních škola a víceletých gymnázií ověřit své znalosti zejména z oblasti regionálního zeměpisu, místopisu, přírodovědy, historie, kultury a ochrany životního prostředí. Soutěž organizuje Kraj Vysočina spolu s partnery – společností NET4GAS, PSJ a Sberbank. První kolo soutěže proběhlo na jednotlivých základních školách na začátku roku a dva nejlepší řešitelé z každé přihlášené školy byli pozváni 21. března do finálového kola v Jihlavě. Čtyřicítka nejlepších získala cestovní poukaz na dvoudenní výlet do Prahy a tři nejlepší se radovali z moderní elektroniky – tabletu nebo notebooku. Takto velkorysé ocenění mohlo být pro děti připraveno především díky podpoře všech tří partnerů.

 

Zadání soutěže se skládalo z 30 místopisných otázek, za které mohl soutěžící získat 70 bodů. Kromě tradičních otázek např. na rodiště významných osobností v Kraji Vysočina byla část testu věnována také známým regionálním značkám, sportovním úspěchům Martiny Sáblíkové nebo fotbalového FC Vysočina Jihlava nebo povinné četbě. „Vítězství v soutěži je odměnou nejen pro žáky a studenty, ale i pro jejich rodiče a pedagogy. Každoročně do finálového kola postupují velmi nadané a šikovné děti. Poděkování za podporu patří i školám, které kraji pomáhají s organizací postupových kol,“ doplnila Jana Fialová.

 

Výsledky 5. ročníku soutěže POZNEJ VYSOČINU

1.      Hana Moučková, Gymnázium Žďár nad Sázavou

2.      Václav Tomšů, ZŠ Pelhřimov, Krásovy Domky

3.      Marek Hlaváč, ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova

4.      Tereza Julišová, Gymnázium Chotěboř

5.      Marta Vítková, ZŠ Pelhřimov, Krásovy Domky

6.      Petra Hošková, ZŠ Pacov

7.      Lubomír Molák, ZŠ a MŠ Česká Bělá

8.      Jan Holub, Gymnázium Pelhřimov

9.      Jan-Filip Novotný, Gymnázium Žďár nad Sázavou

10.  Jakub Hunal, ZŠ Pelhřimov, Komenského

Milým překvapením pro čtvrtou Terezu Julišovou byl neplánovaný dárek od společnosti PSJ. Terezka získala oficální klubový drez FC Vysočina Jihlava.

 

Kompletní výsledky finálového kola budou v průběhu příštího týdne e-mailem zaslány na adresy zúčastněných škol.

 

Poznámka pro rodiče: Součástí materiálů, které prvních čtyřicet nejúspěšnějších soutěžících obdrželo, byly také velice důležité pokyny a organizační záležitosti pro rodiče – cestovní a průvodní informace a spojení na koordinátora cesty. Nezapomeňte potvrdit účast svých dětí na výletě, který je pro ně odměnou za úspěšnou účast v soutěží, a v neděli 18. května 2014 je přivézt do Jihlavy k výletnímu autobusu. Více informací je ve složce, která byla součástí předaných cen. Pokud by bylo třeba poskytnout další informace je možné obrátit se na Radima Hoška, oddělení tiskové Krajského úřadu Kraje Vysočina, tel.: 724 650 269, e-mail: hosek.r@kr-vysocina.cz.

 

Partnery soutěže Poznej Vysočinu jsou společnosti: NET4GAS, PSJ, a.s., Sberbank.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.3.2014 / 23.3.2014

Počet návštěv: 13587
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek