Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Seminář k aktuálním informacím v lesním hospodářství

les
V závěru minulého týdne se v sídle Kraje Vysočina uskutečnil bezplatný seminář zaměřený na aktuální problematiku lesního hospodářství, který byl určen pro vlastníky lesů, odborné lesní hospodáře, státní správu lesů a veřejnost z Kraje Vysočina, pořádaný pod záštitou pana radního pro oblast lesního hospodářství, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí Zdeňka Chláda. Na tomto semináři vystoupili zástupci Krajského úřadu Kraje Vysočina, Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů, České obchodní inspekce a Státní veterinární správy. Seminář byl zaměřen především na zákon o uvádění dřeva a dřevařských výrobků na trh, zákon o obchodu s reprodukčním materiálem lesních dřevin, dále finanční příspěvky na hospodaření v lesích, novinky v legislativě a aktuální informace v lesním hospodářství.
 

 
 

Radní Kraje Vysočina Zdeněk Chlád informoval přítomné o finančních příspěvcích na hospodaření v lesích pro rok 2014. Roman Bystrický Roman, jako zástupce Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů, přednesl problematiku spojenou s aplikací zákona o uvádění dřeva a dřevařských výrobku na trh. Poté následovala přednáška Karla Havlíčka z České obchodní inspekce, který představil chod jím zastupovaného úřadu a průběh kontrol prováděný Českou obchodní inspekcí. V další části semináře vystoupil s problematikou už zmíněného zákona o dřevě vedoucí krajského oddělení lesního hospodářství a myslivosti Jiří Bartoš. Samostatný blok semináře vystoupil Božek Vejmelka s aktuálními informacemi z oblasti veterinární problematiky. Jitka Merunková z krajského odboru životního prostředí a zemědělství informovala o poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích dle Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina a podrobně vysvětlila jednotlivé dotační tituly a změny pro rok 2014. Na závěr semináře seznámila vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Eva Horná posluchače s novým grantovým programem fondu Vysočiny „Životní prostředí 2014“.

 

  • Jiří Bartoš, odbor zemědělství a životního prostředí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: bartos.j@kr-vysocina.cz
 

Seminář - lesní ospodářství

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Seminář k aktuálním informacím v lesním hospodářství
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.3.2014 / 5.3.2014

Počet návštěv: 5215
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek