Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Vysočina nabízí tři nová zázemí pro sociální služby

Vysočina nabízí tři nová zázemí pro sociální služby
Na třech místech Kraje Vysočina byly dokončeny stavební projekty, díky kterým se rozšíří nabídka sociálních služeb v regionu. „V Bystřici nad Pernštejnem byl otevřen denní stacionář, v Hrotovicích jsou nové prostory využívány k chráněnému bydlení a v Novém Městě na Moravě bylo zrekonstruováno a rozšířeno Centrum Zdislava,“ vyjmenovává Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast. Tím byly posíleny sociální služby, které buď v daných místech nebyly zastoupeny, či jejich kapacita byla nedostačující. „V současnosti již bude možné uspokojit poptávku,“ říká Krčál.
 

 
 

Denní stacionář v Bystřici nad Pernštejnem, jehož kapacita činí 16 klientů, provozuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou. K dispozici bude klientům s mentálním, fyzickým nebo kombinovaným postižením a samozřejmě také rodinám, které se o ně starají. Pracovníci stacionáře je pak v jejich péči, pokud bude třeba, zastoupí. Rodiny si tak budou moci načas odpočinout a zařídit si co potřebují. „Tato služba na Bystřicku citelně chyběla,“ poznamenává Krčál.

 

Nabídka sociálních služeb byla rozšířena také v Hrotovicích, kde bylo v polovině ledna otevřeno chráněné bydlení pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. V rámci rekonstrukce staršího objektu vzniklo bydlení pro šest osob. Provoz dvojdomácnosti má na starost třebíčské Denní centrum Barevný svět. To obyvatelům domu dále zajistí zaměstnání v textilní dílně a v kavárně, které Barevný svět provozuje.

 

Zrekonstruováno a rozšířeno bylo také Centrum Zdislava v Novém Městě na Moravě. Denní stacionář, jehož služeb využívají lidé s fyzickým, mentálním a kombinovaným postižením, se rozrostl o přístavbu o třech podlažích. Nová je jídelna a výdejna jídla, dále rehabilitační místnost, cvičná kuchyně a sociální zařízení. Přibyl rovněž výtah.  Díky novým prostorům bude možné nabídnout péči více lidem, o které bude jednak postaráno, ale budou i mít možnost se v tzv. cvičném bytě učit novým věcem.

 

Zatímco výstavba všech tří objektů byla hrazena z Regionálního operačního programu Jihovýchod, pro chod jednotlivých zařízení budou důležité krajské prostředky. „Kraj financování služeb, které budou poskytovány v nových objektech, zajistí z velké části ze svého rozpočtu a z prostředků Ministerstva práce a sociálních věcí,“ uzavírá Krčál.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.2.2014 / 3.2.2014

Počet návštěv: 6231
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek