Cesta: Titulní stránka > Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

V Havlíčkově Brodě ocenili neprofesionální knihovny

V Havlíčkově Brodě ocenili neprofesionální knihovny
Krajská knihovna Vysočiny dnes ocenila nejlepší neprofesionální knihovny v regionu. Titul Knihovna Vysočina 2013 si odneslo pět knihoven – v okrese Havlíčkův Brod Obecní knihovna Oudoleň, v okrese Jihlava Knihovna městyse Větrný Jeníkov, v okrese Pelhřimov Místní knihovna Komorovice, v okrese Třebíč Místní knihovna Radkovice u Hrotovic a v okrese Žďár nad Sázavou Obecní knihovna Vídeň. Malá knihovnická slavnost se letos uskutečnila v Havlíčkově Brodě už podvanácté.
 

 
 

Dalších pět neprofesionálních knihoven na Vysočině získalo titul „Knihovna Vysočiny 2013 – ocenění II. stupně“. Jde o knihovny, které už v předchozích letech na Malé knihovnické slavnosti uspěly, od té doby však zaznamenaly ve své činnosti další pokrok. Vyšším stupněm ocenění se nyní pyšní v okrese Havlíčkův Brod Místní knihovna Svatý Kříž, v okrese Jihlava Knihovna městyse Nová Říše, v okrese Pelhřimov Místní knihovna Těmice, v okrese Třebíč Obecní knihovna Čechtín a v okrese Žďár nad Sázavou Knihovna městyse Vojnův Městec. „Knihovny zaujímají v životě obcí nezastupitelné místo. Nejsou totiž jen prostorem plným knih, které čekají na své čtenáře, ale v mnoha případech představují živé společenské a kulturní centrum otevřené všem věkovým generacím. Chtěla bych poděkovat těm, kteří se o malé neprofesionální knihovny starají a věnují jim svoji lásku a volný čas,“ uvedla na slavnosti Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Kromě titulu Knihovna Vysočiny 2013 resp. Knihovna Vysočiny 2013 II. stupně se dnes udělovala také ocenění pro nejlepší webové stránky malých knihoven. Pomyslnou první příčku obsadila knihovna v Oudoleni, hned za ní se umístila obecní knihovna v Petrůvkách.

 

knihovna Oudoleň - knihovnice Olga Hussliková

knihovna Větrný Jeníkov - knihovnice Martina Lisová

knihovna Komorovice - knihovnice Naděžda Ottová

knihovna Radkovice u Hrotovic - knihovnice Marie Hlouchová

knihovna Vídeň - Marie Prudková

 

knihovna Svatý Kříž - manželé Svobodovi

knihovna Nová Říše - Jiřina Dorňáková

knihovna Těmice - Marie Daňhelová

knihovna Čechtín - knihovnice Radka Pojerová

knihovna Vojnův Městec - knihovnice Jana Rykrová

 

knihovna Petrůvky - knihovnice Jana Krejčí, spolupráce na webových stránkách Iveta Beštálová

 

 

  • Více informací Krajská knihovna Vysočiny, Havlíčkův Brod
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.11.2013 / 27.11.2013

Počet návštěv: 13704
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies