Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Střední hotelová škola v Třebíči uspěla v mezinárodní soutěži Concours Internationale Philippe Mille 2013 v Remeši

Střední hotelová škola v Třebíči uspěla v mezinárodní soutěži Concours Internationale Philippe Mille 2013 v Remeši
Střední hotelová škola v Třebíči se minulý týden v Remeši zúčastnila mezinárodní gastronomické soutěže, kterou organizoval světoznámý šéfkuchař Philippe Mille, držitel Michelinské hvězdy, společně s Úřadem regionální rady Champagne-Ardenne. V prvním ročníku mezinárodního klání získal tým krajské hotelové školy ve složení Eva Jandásková a Vojtěch Poskočil druhé místo.
 

 
 

Minulý týden se v Remeši ve francouzském regionu Champagne-Ardenne uskutečnila mezinárodní soutěž pod záštitou celosvětově známého šéfkuchaře Philippa Milla, držitele Michelinské hvězdy. Soutěže se kromě týmu z Kraje Vysočina zúčastnily nejlepší školní týmy z francouzského regionu Champagne-Ardenne, Nitranského samosprávného kraje na Slovensku a švédského regionu Vastmanland. Soutěž zorganizoval Úřad regionální rady Champagne-Ardenne.

 

„Vzhledem k tomu, že s přípravou podobné soutěže jsme zatím neměli zkušenosti, uspořádali jsme v letošním roce soutěž pouze pro naše evropské partnerské regiony. V příštím roce bychom rádi soutěž rozšířili a přizvali do ní také týmy z Číny, Ruska, Maroka, Toga či Beninu,“ vysvětluje výběr školních týmů vedoucí mezinárodního oddělení regionu Champagne-Ardenne pan Abderrahim El Khantour.

 

Střední hotelová škola v gastrosoutěži umístila na zaslouženém druhém místě. „Francouzská gastronomie je zapsána na světový seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO, a proto byla soutěž dobrou příležitostí pro školu jak z odborného hlediska, tak z hlediska získávání nových kontaktů a partnerů v zahraničí,“ uvedla Martina Richtová Tomšů z oddělení vnějších vztahů sekretariátu hejtmana a doplnila, že vítězem se stal francouzský tým, ale hodnocení bylo velmi těsné.

 

Každé soutěžní družstvo dostalo tříhodinový limit na přípravu svého menu, které následně muselo prezentovat před odbornou porotou v angličtině. Eva Jandásková a Vojtěch Poskočil připravili marinovaná kuřecí prsa v jogurtu obalovaná v toustovém chlebu, kuřecí terinu s červenou čočkou a špenátem, dušený celer s jablky a červenou řepou a bramborovo-dýňové taštičky plněné žampiony a cuketou s omáčkou ze sušených švestek a vlašských ořechů. V porotě pro hodnocení pokrmů zasedli přední odborníci v gastronomii například šéfkuchař hotelu Ritz v Paříži nebo sám šéfkuchař Philippe Mille.

 

 

 

Střední hotelová škola v Třebíči uspěla v mezinárodní soutěži Concours Internationale Philippe Mille 2013 v Remeši

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Střední hotelová škola v Třebíči uspěla v mezinárodní soutěži Concours Internationale Philippe Mille 2013 v Remeši
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.11.2013 / 26.11.2013

Počet návštěv: 11469
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek