Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Političky z Vysočiny se sejdou už pošesté

Političky z Vysočiny se sejdou už pošesté
Na čtvrtek 7. listopadu 2013 od 9 hodin je naplánováno už šesté společné setkání žen v politice, které se tentokrát uskuteční v Náměšti nad Oslavou. Pozvání krajské radní Marie Kružíkové je adresováno všem starostkám, místostarostkám i zastupitelkám z Kraje Vysočina a také senátorce Dagmar Zvěřinové a bývalým členkám poslanecké sněmovny. Poprvé se starostky a místostarostky měst a obcí sešly v roce 2008 pod taktovkou tehdejší krajské radní Marie Černé.
 

 
 

Společné setkání žen v politice se od svého počátku setkalo s velmi kladným ohlasem. „Starostky a místostarostky vnímaly tuto aktivitu jako příležitost vzájemně se poznat a neformálně se podělit o praktické zkušenosti z chodu jejich obce nebo města. Kromě toho se dozvěděly novinky například z oblasti účetnictví, práva, krajských dotací nebo evropských fondů. Častým námětem každého setkání je, jak co nejlépe skloubit veřejnou funkci s rolí manželky, matky nebo babičky nebo jak komunikovat s médii,“ řekla radní Kraje Vysočina Marie Kružíková.

 

Letos se političky sejdou v Náměšti nad Oslavou v prostorách ZERA. Diskutovat se bude například o přípravě operačních programů a možnosti čerpání evropských peněz, o tom, jak se udržovat ve fyzické i psychické rovnováze, nebo o síle bylinek a přírodních produktů. „Představí se i někteří producenti regionálních výrobků, prohlédneme si domov pro seniory i kavárničku, kterou provozuje Domov bez zámku. Pomyslnou třešničkou na dortu bude podle zájmu žen buď prohlídka vojenské základny, nebo zámku,“ doplnila Marie Kružíková a tím, že v předchozích letech byla pozvání adresována pouze starostkám a místostarostkám, letos všem ženám z Vysočiny, které se na místní i regionální úrovni nebo v celostátním měřítku zapojují do veřejného života.

 

V Kraji Vysočina v současnosti působí 762 žen v obecních a městských zastupitelstvech a 266 starostek a místostarostek.

 

Pro více informací o setkání žen v politice, prosím, kontaktujte Lenku Šestákovou, odbor sekretariátu hejtmana, telefon: 564 602 336, e-mail: sestakova.l@kr-vysocina.cz

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Političky z Vysočiny se sejdou už pošesté
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.10.2013 / 18.10.2013

Počet návštěv: 7173
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek