Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Nová úroveň spolupráce mezi Vysočinou a Dolním Rakouskem

Nová úroveň spolupráce mezi Vysočinou a Dolním Rakouskem
Starostové obcí Schweiggers v Dolním Rakousku a Osové Bítýšky v Kraji Vysočina podepsali v sídle Kraje Vysočina 14. října 2013 dohodu o spolupráci. Formálně tak byla stvrzena společná vůle k partnerství mezi oběma obcemi. „Přátelské vztahy mezi občany byly navázány v letošním roce, a protože jsme si padli do oka, vše získalo rychlý spád,“ zmínil Josef Mach, starosta Osové Bítýšky a zároveň člen Zastupitelstva Kraje Vysočina. „Obě obce si uvědomují, že konkrétními aktivitami by měly přispívat k prohlubování dobrých sousedských vztahů a spolupráce mezi Krajem Vysočina a zemí Dolní Rakousko tímto dostává novou úroveň, za kterou jsem já osobně velmi rád,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Slavnostní událost podpořil svou účastí i Christian Autengruber, 1. tajemník Rakouského velvyslanectví v Praze.
 

 
 

Předmětem dohody jsou zejména témata jako výměna zkušeností v oblasti veřejné správy na úrovni obcí, spolupráce základních škol, setkávání a společné projekty spolků, sportovních organizací, dobrovolných hasičů. Zástupci obcí již mají nápady na spolupráci v oblasti společenského života a kultury i aktivit pro mládež. Zelenou v prioritních oblastech dostává i výměna zkušeností a spolupráce podnikatelů, živnostníků a zemědělců. Partneři dohody se budou rovněž snažit získat pro financování společných projektů dotace z fondů Evropské unie na podporu přeshraniční spolupráce mezi Rakouskem a Českou republikou.

 

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Nová úroveň spolupráce mezi Vysočinou a Dolním Rakouskem
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.10.2013 / 16.10.2013

Počet návštěv: 9834
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek