Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kraj Vysočina ukazuje na webu, za co utrácí

Kraj Vysočina ukazuje na webu, za co utrácí
Občané Kraje Vysočina mají už od letošního dubna možnost nahlížet na rozpočet a hospodaření kraje prostřednictvím rozklikávacího rozpočtu zveřejněného na www stránkách Kraje Vysočina www.kr-vysocina.cz/rozpocet.asp. Funkčnost této aplikace byla nyní rozšířena o detailnější informace o tom, komu kraj uhradil a za co. „V praxi to znamená možnost rozkliků výdajů na veřejné služby až na úroveň čísla dokladu, kterým byla služba proplacena, a to od roku 2010. Nadále platí, že data o čerpání rozpočtu výdajů se zobrazí pouze s denním zpožděním, tedy dnes vidíte to, co se stalo včera,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.
 

 
 

Už při představení aplikací Rozpočet a hospodaření populárně a Rozpočet hrou slíbilo vedení Kraje Vysočina doplnit tuto službu o ucelenější pohled na konkrétní veřejné služby a posunout vypovídací schopnost zveřejněných dat do vyššího stupně podrobnosti. „Občan nyní může monitorovat hodnotu jednotlivých akcí včetně jejich dodavatelů. Neexistuje žádné omezení, žádný limit, žádná uhrazená částka nezůstane skryta. Službu chápeme jako další možnost k hlubší kontrole nakládání s veřejnými penězi,“ řekl Vladimír Novotný.

 

Rozšířená služba rozklikávacího rozpočtu Kraje Vysočina, stejně jako předchozí verze, vznikla kompletně na odboru analýz a podpory řízení a využívá data datového skladu krajského úřadu.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina ukazuje na webu, za co utrácí
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.10.2013 / 15.10.2013

Počet návštěv: 7523
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek