Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Staré Ransko bude centrem lesních her pro děti

Přibyslavsko bude centrem lesních her pro děti
Ve dnech 3. a 4. října 2013 se budou konat pod záštitou Kraje Vysočina a za odborné spolupráce Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze akce lesní pedagogiky a republikový workshop lesních pedagogů. Na majetku Lesního družstva obcí Přibyslav, v lokalitě Rudné doly nedaleko Starého Ranska budou mít zástupci lesního hospodářství České republiky příležitost ukázat činnost svých pracovních týmů v oblasti lesní pedagogiky. Týmy připraví odborný program pro žáky základních škol, zejména pro žáky prvního stupně. Ti budou mít během celého dopoledne příležitost seznámit se s tajemstvím růstu stromů a obhospodařováním lesů. Kvalifikovaní pedagogové žákům také představí vztah významných složek lidského života a lesa, jako je například voda, vzduch, potrava.
 

 
 

„Cílem celé akce je dětem reálně představit les se všemi jeho funkcemi a rolemi a nechat je vyjádřit své pocity o tom, co jim les přináší,“ informoval Zdeňek Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního hospodářství. Součástí odborného programu bude také jednání kulatého stolu, u kterého v průběhu výše uvedené akce zasednou významní představitelé lesnicko-dřevařského sektoru. Očekává se diskuse o nezanedbatelné roli lesní pedagogiky do budoucna, ale především podpis Staroranské deklarace o lesní pedagogice.  Podpis deklarace utvrdí názor, že lesní pedagogika se musí stát nedílnou součástí výukových programů a naplňovat Strategii vzdělávání pro udržitelný rozvoj. Staroranská deklarace navazuje na Jihlavskou deklaraci ze dne 25. června 2009 a Národní lesnický program, jako koncept pro uplatnění trvale udržitelného obhospodařování lesů a zároveň naplňující Akční plán EU pro lesy.

 

 

  • Petr Bureš, odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: bures.p@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2013 / 1.10.2013

Počet návštěv: 5364
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek