Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek pokřtil nový kalendář na rok 2014

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek pokřtil nový kalendář na rok 2014
Krajská agrární komora Kraje Vysočina a Krajská hospodářská komora kraje Vysočina ve spolupráci s Krajem Vysočina vydávají společně v pořadí třetí nástěnný kalendář našeho regionu. Tématem roku 2014 jsou regionální mosty a lávky zachycené objektivem fotografa Vladimíra Kunce. „Celkem bylo vydáno pět tisíc výtisků, které budou k dispozici nejen vydavatelům, ale i jejich partnerům. Část edice je určena k distribuci mezi obce a příspěvkové organizace kraje. Stejně jako v minulosti se kalendář stane také dárkem Kraje Vysočina,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Vydání kalendáře předcházely důkladné přípravy spojené s výběrem námětů a fotografovaných míst „ Po loňském tématu kalendáře, kterým byla Vysočina z ptačí perspektivy jsme opět hledali zajímavé téma a nakonec jsme zvolili Mosty, které můžeme chápat nejen jako spojení dvou břehů, ale i jako mosty mezi lidmi. Výběr mostů v kalendáři je komplexní. Nalezneme v něm nové moderní stavby, historické mosty, ale i mosty se zajímavým příběhem, tajemné a nostalgické,“ uvedl Zbyněk Čech, editor kalendáře. Vedle dominantních pohledů, originálních popisek nešetřících zajímavými informacemi o mostech samotných i jejich blízkém okolí jsou představeny turistické zajímavosti lákající k návštěvě.

 

Mezi fotky vybrané do nového kalendáře patří například zimní pohled na tříobloukový kamenný most přes řeku Sázavou v Ronově, který patří k nejstarším dochovaným mostům v ČR nebo pohled na Belpskou lávku přes Ulický rybník v Telči. „Lávka byla přátelským darem švýcarského města Belp partnerské Telči a už 15 let krátí cestu do historického centra renesanční perly Vysočiny,“ uvedl autor textů kalendáře Ladislav Seidl.

 

Křest kalendáře Vysočina 2014: Mosty, co nás spojují proběhl v rámci akce Den s Krajem Vysočina 27. září 2013 za přítomnosti partnerů a hostů.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek pokřtil nový kalendář na rok 2014
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.9.2013 / 27.9.2013

Počet návštěv: 10474
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek