Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Blíží se tradiční Noc vědců a s ní spousta zábavy a poučení nejen pro vědce

ilustrační foto
Muzeum Vysočiny Jihlava a Jihlavská astronomická společnost pořádají v pátek 27. září 2013 tradiční Noc vědců 2013. Tato celoevropská akce slouží ke zviditelnění vědy, vědců a výsledků odborné badatelské práce. Pro návštěvníky muzea je připraven bohatý program včetně vědomostní soutěže pro malé i velké. Vítěz získá dalekohled Firstscope.
 

 
 

„Velký zájem ze strany veřejnosti je vždy o fyzikální experimenty. Tentokrát budou mimo jiné k vidění Teslův transformátor aneb blesky v obýváku, vysokonapěťový levitující letoun, měření přirozené radioaktivity a dojde i na zkoumání momentu hybnosti pomocí podivuhodného fyzikálního bicyklu. Návštěvníci budou mít také možnost seznámit se s výzkumnými institucemi z Kraje Vysočina a s jejich výzkumy a výsledky,“ uvádí ředitel Muzea Vysočiny Jihlava Karel Malý.  Dále bude před budovou muzea na Masarykově náměstí v Jihlavě umístěn astronomický stan, z něhož bude možné za jasného počasí pozorovat sluneční skvrny. V podvečerních hodinách se bude konat přednáška RNDr. Jana Zedníka, seismologa z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR, s názvem Zemětřesení jako nástroj poznání planety Země a dalších kosmických těles. A protože se jedná o noc, bude tato velmi zajímavá akce pokračovat i v pozdních hodinách, a to ukázkami astronomické techniky a vlastním pozorováním oblohy na bráně Matky Boží.

 

Vstup na všechny akce je zdarma.

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 249

 

 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Blíží se tradiční Noc vědců a s ní spousta zábavy a poučení nejen pro vědce
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.9.2013 / 19.9.2013

Počet návštěv: 6419
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek