Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Společensky odpovědné zadávání veřejných zakázek

Společensky odpovědné zadávání veřejných zakázek
Na začátku tohoto týdne se na Krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě uskutečnil seminář o společensky odpovědném zadávání veřejných zakázek v sociální oblasti, který byl určen především zástupcům veřejné správ a nestátních neziskových organizací. Byly představeny praktické zkušenosti z Velké Británie a Itálie, a také první zkušenosti z ČR.
 

 
 

Na semináři se hovořilo o společensky odpovědném zadávání zakázek, které souvisí se sociálním podnikáním. Zajímavé byly ukázky, jak lze touto formou pomoci při rozvoji obcí a regionů, např. při zadávání veřejných zakázek zakomponovat tzv. sociální podmínku (zaměstnat 10 % dlouhodobě nezaměstnaných nebo sociálně znevýhodněných osob při realizaci zakázky). Dobrým příkladem může být Magistrát města Most, který tuto podmínku zakomponoval do výběrového řízení na obnovu městské části Chanov. Zkušenosti úředníků, vítězné firmy i zaměstnanců byly prezentovány v promítaném spotu.

 

Seminář pořádala společnost P3 – People, Planet Profit, o.p.s. zastoupená manažerkou projektu „TESSEA získává mezinárodní zkušenosti“ Petrou Francovou ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování při Úřadu vlády ČR, zastoupenou Alenou Zieglerovou, vedoucí Oddělení řízení a koordinace a také Kraj Vysočina.

 

Akce proběhla pod záštitou radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petra Krčála a nabídla účastníkům informace o inovativním trendu úspor v EU.

 

Více informací k dané problematice naleznete na www.p-p-p.cz případně na www.socialni-zaclenovani.cz.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.9.2013 / 13.9.2013

Počet návštěv: 4728
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek