Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Hladina vodních toků na Vysočině stoupá. Ohrožen je most v Ronově nad Sázavou

Hladina vodních toků na Vysočině stoupá. Ohrožen je most v Ronově nad Sázavou
Za posledních 24 hodin spadlo na území Kraje Vysočina místy i více než 70 mm srážek, dalších 10 až 40 mm spadne podle předpovědi ČHMÚ do středečního rána. Hejtman Kraje Vysočina dnes proto vyzval vodohospodáře a majitele rybníků k větší ostražitosti a doporučil provést aktuální preventivní kontroly stability hrází a prostupností přepadů. Hejtman informoval povodňovou komisi o aktivitách povodňových orgánů na obcích, kde jsou v terénu monitorována obvyklá kritická místa. „Největší problém představuje v tuto chvíli most v Ronově nad Sázavou, který je ve špatném technickém stavu a velká voda ohrožuje jeho statiku, hrozí jeho zřícení. Na místě zasahují krajští hasiči a povodňová komise,“ uvedl Petr Beneš, ředitel HZS Kraje Vysočina.
 

 
 

Během dnešního dne jsou na Vysočině očekávány větší srážky především na západě a severu, nižší pak na jihovýchodě kraje. Především v horních částech povodí Dyje, Jihlavy, Svratky a Sázavy je během dnešního odpoledne a večera očekáváno překročení 3. SPA, kulminace průtoků se předpokládá v noci na středu.

 

HZS KV do dnešního rána zasahoval u téměř čtyř desítek mimořádných událostí souvisejících s ohrožením povodněmi. Ve Svratce, Herálci, Velkém Meziříčí, Kuklíku, Velké Losenici, Sněžném a v Polné na ulici Tyršova se preventivně začíná pytlovat. Intenzivně se zvyšuje retenční prostor významných nádrží např. Vírské přehrady, Mostišť i Dalešické přehrady. Ve Velkém Meziříčí komplikuje situaci nedokončená stavba protipovodňové ochrany města. „V tuto chvíli na místě zasahují čtyři jednotky hasičů, které pytlují písek a staví provizorní protipovodňovou hráz,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.

 

Povodňová komise Kraje Vysočina opět zasedne dnes odpoledne. Další informace budou k dispozici v 17:30.

 

 

  • Jitka Svatošová, tisková mluvčí Povodňové komise KV, tel.: 724 650 123
  • Petra Musilová, tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina, tel.: 728 112 235
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.6.2013 / 25.6.2013

Počet návštěv: 11986
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek