Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Obyvatelé domovů pro seniory soutěžili v pétangue

Ilustrační obrázek.
Že se dá soutěžit v každém věku, se přesvědčili návštěvníci Domova pro seniory Manželů Curieových v Třebíči. V rámci IV. ročníku Morava Cupu se tu konalo krajské kolo v pétanque. Na klání, kterého se zúčastnilo osm týmů z pěti krajských příspěvkových organizací, nechyběl ani radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

„Výsledky v tomto případě nejsou až tak podstatné. Důležitější je skutečnost, že se lidé sejdou, poměří své síly a zažijí něco nového. I malé radosti dělají život lepším,“ uvedl Petr Krčál.

Kromě domácích družstev, tedy reprezentantů Domova pro seniory Manželů Curieových a Domova pro seniory Koutkova Kubešova v Třebíči se sportovního odpoledne zúčastnili i obyvatelé a reprezentanti Domova Jeřabina v Těchobuzi, Domova pro seniory v Havlíčkově Brodě a Domov důchodců v Proseči Obořišti.

 

Tříčlenná z velké části smíšená družstva byla rozlosována do dvou skupin, v rámci kterých hrál každý s každým. Celkovým vítězem se stali senioři z Domova pro seniory Koutkova Kubešova Třebíč. Do finále Morava Cupu, které se uskuteční v srpnu letošního roku v Domově pro seniory Burešov ve Zlíně, je doprovodí tým Domova důchodců Proseč Obořiště. Jeho družstvo se umístilo na druhém místě. Na třetím místě a tedy ještě „na bedně“ skončili senioři z pořádajícího Domova pro seniory Manželů Curieových v Třebíči.

 

Pétanque je francouzská společenská hra pro dvě jedno až tříčlenná družstva, která se snaží umístit hrací koule co nejblíže k cíli, který tvoří takzvané prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2013 / 31.5.2013

Počet návštěv: 14166
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek