Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Klikací rozpočet Kraje Vysočina hlásí už téměř 500 přístupů

Klikací rozpočet Kraje Vysočina hlásí už téměř 500 přístupů
Před měsícem spustila Vysočina novou webovou aplikaci, která přestavuje krajský rozpočet populární formou. Jak vyplývá ze statistiky krajského úřadu, zaznamenala nová služba od svého spuštění už 495 návštěvnických přístupů. „Čísla dokazují, že o klikací rozpočet je zájem a byl to krok správným směrem vůči občanům, kteří se aktivně zajímají o hospodaření Kraje Vysočina. Jednoduchou a přehlednou formou totiž získají představu o tom, do jakých oblastí a v jakém objemu jsou rozdělovány krajské finance a jaké jsou hlavní finanční zdroje rozpočtu,“ uvedl Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast financí.
 

 
 

Nový speciální portál http://www.kr-vysocina.cz/rozpocet  nabízí kromě tradiční podoby rozpočtu členěného na kapitoly i tzv. klikací rozpočet, tedy členění krajských financí do jednotlivých oblastí. „Výdaje jsou přehledně přiřazovány konkrétním veřejným službám. Uživatel tak získá úplnou a ucelenou představu o částkách, které plynou například do zdravotnictví, školství nebo dopravy, a nemusí je pracně hledat v jednotlivých kapitolách,“ upřesnil náměstek Vladimír Novotný a dodal, že navíc lze na speciálním portálu k rozpočtu získat přehled o disponibilních zdrojích kraje téměř v reálném čase, protože čísla jsou aktualizována podle údajů z účetnictví předchozího dne.

 

Se zájmem uživatelů se setkala i tzv. bublinová aplikace, která umožňuje hravou formou prostřednictvím skutečných čísel modelovat příjmy a výdaje krajského rozpočtu a sledovat rovnováhu mezi nimi. „Od spuštění portálu máme do nové bublinové aplikace už 168 návštěv,“ doplnila Dana Buřičová z krajského odboru analýz a přidala důležité upozornění pro uživatele: „Všechny interaktivní části portálu jsou optimalizovány pro prohlížeč Microsoft Internet Explorer.“

 

Počet přístupů do nového webového portálu o rozpočtu:

Rozpočet populárně ..... 495 návštěv

Rozpočet klasická forma – oficiální dokumenty ..... 614 návštěv

Rozpočet hrou ….. 168 návštěv

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Klikací rozpočet Kraje Vysočina hlásí už téměř 500 přístupů
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.5.2013 / 30.5.2013

Počet návštěv: 12562
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek