Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Studenti SOŠ Ledeč nad Sázavou uspěli v mezinárodní svářečské soutěži „Zlatý pohár Linde“ a KOVO Junior 2013

Studenti SOŠ Ledeč nad Sázavou uspěli v mezinárodní svářečské soutěži „Zlatý pohár Linde“ a KOVO Junior 2013
Studenti krajské Střední odborné školy Ledeč nad Sázavou byli úspěšní v Mezinárodní soutěži žáků středních škol ve svařování Zlatý pohár Linde ve Frýdku-Místku a v Celostátní odborné soutěži KOVO Junior 2013 strojní mechanik-zámečník. V obou případech figurovala Vysočina v závěrečných hodnoceních na předních místech.
 

 
 

Ve Frýdku-Místku mladí svářeči z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Ukrajiny, Běloruska a Číny změřili své dovednosti ve svařování obalenou elektrodou, plamenem, v ochranné atmosféře a svařování nerezu. Účastníci z České republiky museli navíc prokázat i své znalosti v teoretické části soutěže. Odborným garantem akce byla Česká svářečská společnost ANB. Soutěž provázela řada doprovodných akcí z oblasti odborných přednášek a prezentací firem s ukázkami nových technologií ve svařování. Střední odbornou školu v Ledči nad Sázavou reprezentovali Tomáš Tvrdík, žák druhého ročníku učebního oboru strojní mechanik a Jiří Balek, žák třetího ročníku studijního oboru strojírenství. Tomáš Tvrdík se v teoretické části metody 141 (svařování el. obloukem netavící se elektrodou v inertním plynu) umístil na 1. místě a v praktické části obsadil 5. místo.  Jiří Balek v teoretické části metody 135 (svařování el. obloukem tavící se elektrodou) se umístil na 19. místě a v praktické části obsadil 47. místo. Vzhledem k počtu účastníků a velmi silné konkurenci si žáci naší školy vedli velmi úspěšně. Vítězové si odnesli velmi kvalitní a hodnotné ceny od partnerských společností v čele s generálním partnerem Linde Gas a.s. Soutěži předcházela náročná teoretická a praktická příprava obou žáků. Příprava probíhala i ve spolupráci s firmou Kovofiniš s.r.o. Ledeč nad Sázavou.

 

SOŠ Ledeč nad Sázavou v celostátním kole odborné soutěže KOVO Junior 2013 v Brně reprezentoval strojní mechanik (zámečník) a žák druhého ročníku Michal Cihlář. Do celostátního kola postoupil z 2. místa krajského kola, v celostátním kole prokázal své výborné znalosti a dovednosti a umístil se na 1. místě. Soutěže se zúčastnilo 18 nejlepších žáků oboru strojní mechanik z celé České republiky. Vyhlašovatelem celostátní profesní soutěže je CECH KOVO ČR. Soutěž je součástí celostátní přehlídky České ručičky, kterou vyhlašuje Jihomoravský kraj ve spolupráci s MŠMT a dalšími partnery. Pro školní rok 2012/2013 bylo do přehlídky nominováno 21 soutěží. Vítězství v soutěži znamená, že Michal Cihlář bude 19. června 2013 na slavnostním galavečeru Českých ručiček v divadle Reduta v Brně přebírat nejvyšší ocenění ve svém oboru - Zlatou plaketu Českých ručiček. A co museli soutěžící zvládnout? Účelem soutěže bylo zhotovení a montáž malého strojírenského výrobku dle zadané výkresové dokumentace. Soutěž se pro letošní rok skládala z části praktické a z části teoretické (měření a test). Dosažené body v jednotlivých částech se sčítaly. V případě rovnosti bodů rozhodoval čas odevzdání práce. K dispozici byly zámečnické dílny s běžným vybavením – ponky, svěráky, stolní vrtačky, atd. Nářadí si soutěžící dovezli své dle instrukcí.

 

  • Zdroj: SOŠ Ledeč nad Sázavou
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Studenti SOŠ Ledeč nad Sázavou uspěli v mezinárodní svářečské soutěži „Zlatý pohár Linde“ a KOVO Junior 2013
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.5.2013 / 27.5.2013

Počet návštěv: 10515
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek