Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Prezident na Vysočině otevíral studánky

Prezident na Vysočině otevíral studánky
Prezident Miloš Zeman navštívil Vysočinu. V sobotu se zúčastnil společně s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem a starostou obce Tři Studně Milošem Brabcem otevírání studánek Barborky a Vitulky. „Ani májový déšť slavnost nepokazil. S panem prezidentem jsme strávili příjemné odpoledne,“ řekl hejtman kraje Jiří Běhounek.
 

 
 

Už podvacáté se letos uskutečnila slavnost Otvírání studánek odkazující na známé dílo hudebního skladatele Bohuslava Martinů inspirované okolní krajinou. Kantátu Otvírání studánek přednesl jihlavský dětský pěvecký sbor Zvoneček a jihlavské pěvecké sdružení Campanula. Vystoupily také folklorní soubory z Vysočiny, děti ze Základní školy Křižánky a představení Obrazy ze života Bohuslava Martinů si připravila žďárská Královská divadelní společnost Effrenata. Děti ze souboru Groš předvedly práci na poli a jezdily na koních, které představovaly ony samy. Na konci vystoupení si jedno z dětí nabralo vodu a vylilo ji slavnostně do všech čtyř světových stran. Tím byly podle tradice obě studánky otevřeny. Všechny účinkující odměnily potleskem stovky lidí, již se na slavnost přišly podívat, většinu z nich neodradila ani dešťová přeháňka. Slavnost Otvírání studánek se koná ve Třech Studních už od roku 1956. „Jedná se o obnovenou tradici, kterou naše obec pořádá pravidelně od roku 1993 ve spolupráci se společností Vítězslavy Kaprálové," sdělil starosta Tří Studní Miloš Brabec.

 

„Je dobře, že Vysočina ctí po Gustavu Mahlerovi i dalšího svého významného rodáka - Bohuslava Martinů, jehož kantátu jsem si často pouštěl na CD a ze všeho nejvíce mě tam oslovil závěrečný verš: Z ruky do ruky si podáváme těžký klíč, klíč od domova. A toto podávání si rukou mezi generacemi je něco, co mě nesmírně zaujalo, a proto jsem sem přijel velmi rád," pronesl v sobotu odpoledne Miloš Zeman, s tím, že skladbu má rád.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Prezident na Vysočině otevíral studánky
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.5.2013 / 27.5.2013

Počet návštěv: 11433
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek