Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Operační program Životní prostředí: Tabule a panely budou informovat o lokalitách s přírodním bohatstvím

OP ZP
U čtrnácti evropsky významných lokalit, které jsou chráněné institutem tzv. základní ochrany dle zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění, na území Kraje Vysočina, právě v těchto dnech probíhá jejich označování tabulemi s nápisem „EVROPSKY VÝZNAMNÁ LOKALITA“.
 

 
 

Označení těchto lokalit je pro kraje povinností danou výše uvedeným zákonem. Součástí tohoto značení je také zajištění informovanosti veřejnosti o cennosti jednotlivých lokalit, na nich žijících a rostoucích ohrožených či unikátně se vyskytujících druzích živočichů, rostlin a typů přírodních stanovišť.

Na veškeré práce, spojené se značením těchto evropsky významných lokalit, čerpá Kraj Vysočina dotaci z Operačního programu Životní prostředí (dále jen „OP ŽP“), prioritní osy 6  - Zlepšování stavu přírody a krajiny, oblast podpory 6.1 – Implementace a péče o území soustavy Natura 2000. Projekt za cca 538 tis. Kč byl předložen do 27. Výzvy OP ŽP a dodavatelem se na základě veřejné soutěže stala firma EKOIMPEX s.r.o.. Celkem bude na lokalitách rozmístěno 346 tabulí s textem „Evropsky významná lokalita“ a 28 panelů publicity a propagace obsahujících pro návštěvníky a milovníky přírody souhrnné údaje o evropsky významné lokalitě - popis vyskytujících se unikátních, ohrožených či význačných druzích, fotografie, mapky atp.

 

Vzhledem k tomu, že Evropský fond pro regionální rozvoj a národní zdroje na sebe vzaly celou váhu financování, je Kraj Vysočina pouze žadatelem bez nutného finančního podílu.

 

Seznam „Evropsky významných lokalit“ (dále jen “EVL“) chráněných institutem tzv. základní ochrany (řešených projektem z 27. Výzvy OP ŽP):

EVL Sázava

EVL Želivka

EVL Lužný rybník

EVL Dolní rybník u Újezda

EVL Rybník u Zadního Zhořce

EVL Břevnický potok

EVL Martinický potok

EVL Jankovský potok

EVL Šlapanka a Zlatý potok

EVL Trnava

EVL Náměšť nad Oslavou - zámeček

EVL Čepičkův vrch a údolí Hodonínky

EVL Loučka

EVL Řeka Rokytná

 

Logolink

 

Operační program Životní prostředí: Tabule a panely budou informaovat o lokalitách s přírodním bohatstvím

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Operační program Životní prostředí: Tabule a panely budou informaovat o lokalitách s přírodním bohatstvím
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2013 / 24.5.2013

Počet návštěv: 9209
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek