Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Novinářskou křepelku podpořenou Krajem Vysočina získal Kamil Fila z Respektu

Kamil Fila
Nejprestižnější novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského dnes v Havlíčkově Brodě získal Tomáš Němeček z Lidových novin. Držiteli Novinářské křepelky, ceny pro novináře do 33 let věku, se stali Daniela Vrbová z Českého rozhlasu a Kamil Fila z Respektu. Ten převzal symbolickou částku 3333 korun věnovanou Krajem Vysočina z rukou Jany Fialové, krajské radní.
 

 
 

Tomáš Němeček z Lidových novin zaujal porotu především svými objevnými články o právu a jeho s nadhledem psanými komentáři. Při vyhlášení  všechny přítomné překvapil rozhodnutím věnovat část své padesátitisícové odměny maturantům středních škol v Havlíčkově Brodě. Držiteli Novinářské křepelky, ceny pro novináře do 33 let věku, se stali Daniela Vrbová z Českého rozhlasu a Kamil Fila z Respektu. „Vrbová přesvědčila porotu vysoce profesionální a zároveň velmi invenční několikaletou prací především na stanici Český rozhlas 6, Fila byl oceněn za hluboký pohled na to, co vidíme na stříbrném plátně,“ uvedla Helena Hájková z pořádající Nadace Český literární fond.

 

Kamil Fila, jehož ocenění Novinářskou křepelkou mohl podpořit i Kraj Vysočina, patří mezi výrazné české filmové kritiky, nekompromisně pojmenovává všechny neduhy současné české kinematografie, nejde daleko pro ostřejší slova. Nerad o sobě mluví jako o kritikovi, je toho názoru, že v tomto oboru je třeba vyvarovat se zkratkovitosti, povrchnosti a absolutních soudů. Dlouhodobě se kriticky vyjadřuje například k podobě výročních cen Český lev, ale i k úrovni české filmové kritiky.

 

Letošní novinkou bylo premiérové vyhlášení Ceny Opus Vitae za dosavadní novinářskou činnosti. Za ryzí novinařinu, obdivuhodný rozhled a životní nezmarství se jejím držitelem stal uznávaný PAN novinář Jan Pekárek.

 

„Novinář je ten, který byl dříve čtenářem a měl potřebu vstupovat do děje vlastním komentářem, pohledem a zkušeností. Dnešní společnost potřebuje stále více těch mladých a ambiciózních žurnalistů, kteří leckdy detektivní a mravenčí prací přináší veřejnosti jiné a leckdy překvapující odhalení,“ uvedla v Havlíčkově Brodě Jana Fialová, krajská radní pro školství.

 

Novinářské ceny Karla Havlíčka Borovského jsou udělovány Nadací Českého literárního fondu, od roku 2000 v Havlíčkově Brodě.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Novinářskou křepelku podpořenou Krajem Vysočina získal Kamil Fila z Respektu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.5.2013 / 23.5.2013

Počet návštěv: 10261
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek