Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Krajským hradům letos mírně klesla návštěvnost

Krajským hradům letos mírně klesla návštěvnost
Poslední říjnový víkend skončila hlavní návštěvnická sezóna tuzemských hradů a zámků. Na Hrad Kámen a hrad Roštejn, které patří Kraji Vysočina, zavítalo 57 tisíc návštěvníků, tedy o 10 % méně než za stejné období loňského roku. „Nejde o žádný hrozivý propad. I přesto si uvědomujeme, že pro udržení návštěvnosti je třeba nabídnout více kreativity a dále využívat oblíbené doprovodné kulturní akce,“ uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu.
 

 
 

Do konce října navštívilo hrad Kámen 16 115 návštěvníků. Expozici motocyklů a životního stylu a bydlení devatenáctého století čeká v zimních měsících další část postupné reinstalace interiérové expozice a zahájení první fáze oprav jednostopých vozidel. „Jsme v jednání s Národním technickým muzeem v Praze. Rádi bychom na Kámen zapůjčili několik zajímavých kousků z národních depozitářů,“ uvedl Ondřej Hájek, ředitel Muzea Vysočiny Pelhřimov. Správa hradu už nyní připravuje na další sezónu tematický týden středověkého ležení v podání šermířské skupiny Jezerničtí páni, plánují se i oblíbené noční prohlídky, hrad bude, jako doprovodná akce, zapojen se zvýhodněným vstupným do oslav European Heritage  Days.

 

Hrad Roštejn navštívilo letos 40 883 turistů. Hrad vsadil na rodiny s dětmi, pro které byla nově připravena prohlídková trasa se strašidly a příšerkami českých zemí, pokračovaly noční prohlídky s hraběnkou Františkou Slavatovou, s duchy a strašidly. „Pro příští rok plánuje správa hradu druhou etapu zásadní rekonstrukce elektroinstalací, část místností v tomto období bude pro veřejnost uzavřena. Také hrad opustí velký sedmimetrový betlém, sestavený třešťskými betlémáři. Bude rozebrán a nahradí ho nová expozice s pracovním názvem Kancelář lesního úředníka,“ prozradil Karel Malý, ředitel Muzea Vysočiny Jihlava. Hrad Roštejn bude i v roce 2013 místem oblíbených resp. tradičních akcí, kterými jsou Hodokvas nebo Jazz na Roštejně.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.11.2012 / 28.11.2012

Počet návštěv: 17326
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek