Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Krajské nemocnice budou respektovat Deklaraci o společném postupu při uzavírání smluv se zdravotními pojišťovnami

zdravotnictvis
Nemocnice zřizované Krajem Vysočina budou společně postupovat při uzavírání smluv se zdravotními pojišťovnami. Budou se řídit doporučením svého zřizovatele, které vychází z Deklarace uzavřené Asociací krajských nemocnice a Asociací českých a moravských nemocnic. Nové smlouvy na řádné pětileté období budou tedy za většinu krajů podepsány společně až po dohodě se zdravotními pojišťovnami o tom, že zdravotní pojišťovny ustoupí od záměru plošné restrikce nemocniční sítě.
 

 
 

Asociace trvají také na vzniku celorepublikové koncepce zdravotní péče, která by byla základem pro jednání o změnách v síti zdravotnických zařízení. „Očekáváme předložení seriózního návrhu, který bude vycházet z dlouhodobé celorepublikové koncepce, stojíme všichni před zásadními rozhodnutími, která mohou mít obrovský vliv na budoucí fungování nemocnic. „Nedojde-li k dohodě se zdravotními pojišťovnami, budou nemocnice poskytovat všem občanům péči, na kterou jsou zvyklí ve stávajícím rozsahu s tím, že budou pokračovat jednání o rozsahu péče a jejích úhradách,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina s tím, že pak  pravděpodobně pojišťovny uzavřou s nemocnicemi smlouvy na dalších pět let – za stejných podmínek. Je stále nutné si uvědomovat, že zdravotní pojišťovny jsou povinny postarat se o dostupnost zdravotnické péče svých klientů, kteří spoléhají na fungující systém veřejného zdravotnictví. Krajské nemocnice jsou pouze nástrojem této služby.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajské nemocnice budou respektovat Deklaraci o společném postupu při uzavírání smluv se zdravotními pojišťovnami
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.11.2012 / 13.11.2012

Počet návštěv: 4986
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek