Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Závěrečný seminář projektu eCitizen II v Bruselu

seminář Brusel
Závěrečný seminář projektu eCitizen II se konal 16. října 2012 v Bruselu v prostorách Stálého zastoupení Finska v EU. Akce byla určena nejen partnerům projektu, ale i dalším zájemcům o problematiku eGovernmentu a eParticipace. Byly zde představeny výsledky projektových činností (Pan European Best Practice Manual eParticipace a systém Váš názor) a diskutovány vyhlídky pro další spolupráci.
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seminář zahájil ředitel Finského Baltického Institutu Esa Kokkonen, který také účastníky celým seminářem provázel. Marit Lani z Information Pointu programu INTERREG IVC představila tento program a především informovala o prioritách a iniciativách pro následující plánovací období.

V rámci sekce věnované sociálním sítím a eGovernmentu vystoupilo několik odborníků ze zemí partnerů projektu - Linnar Viik (Profesor z Estonian ICT Colleege), Anders Colding-Jorgensen (Internetový psycholog a digitální podnikatel, Dánsko) a Ruben Niewenhuis (Inkubátor, Nizozemsko). Následovaly prezentace věnované přímo projektu eCitizen II - Hannes Astok představil hlavní výstupy projektu, technologické řešení systému Váš názor následně prezentoval Kamil Talavašek. Implementaci systému Váš názor pohledem politika komentoval Zdeněk Ryšavý (starosta městyse Okříšky). Na závěr semináře přednesly svoje příspěvky zástupkyně Evropské komise Carmen Ifrim a zástupkyně Evropského parlamentu Kristiina Ojuland.

V rámci posledního bloku byly diskutovány možné podoby další spolupráce, stejně jako možnosti financování z připravovaných EU fondů. Seminář byl účastníky hodnocen velmi kladně, stejně jako celková realizace projektu eCitizen II.

 
 
Zodpovídá: Ing. Martina Rojková
Vytvořeno / změněno: 23.10.2012 / 23.10.2012
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 14467
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek