Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Krajská dotace pomůže zajistit bezpečnost v regionu. Policie dostane tři miliony

Krajská dotace pomůže zajistit bezpečnost v regionu. Policie dostane tři miliony
Dar ve výši tři miliony korun pro krajské policejní ředitelství v Jihlavě dnes odsouhlasilo Zastupitelstvo Kraje Vysočina. „Krácení peněz ze státního rozpočtu na pokrytí provozních výdajů policie se opět blíží k bodu, kdy je ohrožován její běžný provoz. Podle návrhu rozpočtu krajského policejního ředitelství pro rok 2013 by mělo dojít ke snížení příspěvku o dalších 10 milionů korun, což ve svém důsledku nezbytně povede ke zhoršení pracovních podmínek a omezení činnosti policie v našem kraji,“ řekl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, a dodal, že schválené peníze umožní policii uhradit část provozních nákladů, dokončit některé započaté akce nebo zajistit důstojné podmínky pro výkon práce policistů v regionu.
 

 
 

Kraj Vysočina podporuje krajské policisty už od vzniku Krajského policejního ředitelství v Jihlavě v roce 2010, kdy přispěl částkou 10 milionů korun na vybavení budovy na Vrchlického ulici nábytkem. V prosinci loňského roku také schválilo zastupitelstvo kraje dar tři miliony korun, které byly využity na technické vybavení pracovní skupiny KAMION. Policejní pracovní tým má 21 členů a jeho činnost je zaměřena na dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu s důrazem na nákladní dopravu např. kontrola tachografických kotoučků, měření hloubky dezénu pneumatik, dodržování povolené rychlosti atd.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajská dotace pomůže zajistit bezpečnost v regionu. Policie dostane tři miliony
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.9.2012 / 18.9.2012

Počet návštěv: 8602
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek