Cesta: Titulní stránka > Samospráva


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Evropský týden mobility a Evropský den bez aut

Evropský týden mobility a Evropský den bez aut
Týden od 16. září do 22. září 2012 je vyhlášen Evropskou komisí jako jedenáctý ročník Evropského týdne mobility, s letošním podtitulem POHYB SPRÁVNÝM SMĚREM! Zdravý Kraj Vysočina se ke kampani připojuje výzvou „Do práce a do škol bez aut“. Výzva je zaměřena především na zaměstnance úřadu, krajské příspěvkové organizace, školy a dalších subjekty, které spolupracují v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina, ale i na ostatní jednotlivce. Akce proběhne v úterý 18. září 2012 a nejlepší výkony do práce i zpět pěšky nebo na kole budou odměněny sportovní taškou Kraje Vysočina.
 

 
 

Více informací a registrační formulář najdete na www.kr-vysocina.cz/zdravykraj. Ten je třeba do 14. září 2012 odeslat na e-mailovou adresu lovecek.j@kr-vysocina.cz.

 

Další aktivity kampaně v Kraji Vysočina budou probíhat také např. v Jihlavě, Třebíči a Velkém Meziříčí. Program v Jihlavě bude zahájen 16. září procházkou plánovanou naučnou pivovarskou stezkou zakončenou exkurzí v Pivovaru Jihlava. Hlavní akce „Do práce a do škol bez aut“ je naplánována na 18. září, kdy bude po celý den MHD v Jihlavě zdarma! V tento den bude zábavné odpoledne nejen pro děti v areálu Pivovaru Jihlava. Během tohoto týdne proběhnou akce např. spinning za zvýhodněné vstupné 50 Kč v Gym Centru Jihlava, či „Jihlavský den zdraví“, kde si můžete nechat zjistit, jak jste na tom s cholesterolem, krevním tlakem. Evropský týden mobility bude zakončen lampiónovým průvodem. Podrobnější informace naleznete na www.jihlava.cz.

 

V Třebíči bude program zahájen již 15. září na hasičském hřišti Kožichovice a to 20. ročníkem běhu Matyáše Žďárského (veřejným závodem v přespolním běhu). Další akce, které budou probíhat, jsou např. jízda na in-linech z Karlova náměstí po cyklostezce, dále si můžete vyzkoušet jízdu v autoelektromobilu Peugeot iOn, elektroskútru Akumoto a elektrokolu. Také proběhne nácvik správného přecházení určené pro děti z 1. tříd pod názvem „Prvňáčci na přechodech“ na ZŠ Horka-Domky. Je připraveno cyklodopoledne pro seniory s praktickou jízdou na dopravním hřišti u ZŠ Bartuškova včetně dopravních předpisů. Následně proběhne soutěžní odpoledne pro děti s názvem „Jízda na čemkoliv.“ Jedna z akcí, které se můžete účastnit je v Libušině údolí Nordic walking, kde si lze vyzkoušet chůzi s hůlkami a odbornou instruktáží. Zdarma bude měření zdravotních hodnot u pobočky VZP. V dětském oddělení městské knihovny budou probíhat různé hry a zábava s dopravní tématikou a v Třebíčském centru zahrada proběhnou různé soutěže s názvem „Všechno jede, co má kola“. Další akcí, která proběhne je 6. ročník oblíbeného pochodu uličkami města pořádané KČT Třebíč pod názvem „Pohádková Třebíč“. Na antukových kurtech u haly L. Pokorného proběhne MASTERS 50, nohejbalový turnaj dvojic nad 50 let. V Libušině údolí budou závody na kolech a kolečkách určené pro celé rodiny, tradičně pořádané TJ Sokolem. Ve dnech 21. - 22. září bude městská autobusová doprava v Třebíči zdarma. Více informací najdete na www.trebic.cz/projekt-zdrave-mesto-trebic/.

 

Ve Velkém Meziříčí budou připraveny po celou dobu týdne od 16. – 22. září 2012 soutěže „Za skřítky do Balinského údolí“, výtvarná soutěž pro děti mateřských škol „Mámo, táto, půjdem pěšky“. Další akce, kterých se můžete zúčastnit je cyklovýlet za krásami Velkomeziříčska, výlet na zříceninu hradu Rokštejn. Na dopravním hřišti proběhne sportovní odpoledne s krátkým programem o správném chování na silnici a poté následují soutěže. Děti mohou přijet na vlastních odrážedlech, koloběžkách, tříkolkách a kolech. Dále je připraveno sportovní odpoledne pro žáky základních škol se soutěžemi „Prodluž si život, buď aktivní“. Evropský den bez aut proběhne 20. 9. 2012 „ Auta za koně – poníky“. Kampaň se zahájí výměnou aut za dopravu šetřící naše ovzduší a prostředí. Poníci budou po celý den přepravovat děti po uzavřené komunikaci u Mateřského centra. Bližší informace získáte na www.mestovm.cz.  

 

 • Josef Loveček, odbor regionálního rozvoje
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  tel.: 564 602 564
  e-mail: lovecek.j@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Evropský týden mobility a Evropský den bez aut
 

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 14.9.2012 / 14.9.2012

Počet návštěv: 7222
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek