Cesta: Titulní stránka > Samospráva


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Jiří Běhounek varuje před konzumací nebezpečného alkoholu

Jiří Běhounek varuje před konzumací nebezpečného alkoholu
V souvislosti s rostoucím počtem hlášených úmrtí po požití nebezpečného pančovaného alkoholu doporučuje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek všem spoluobčanům vyvarovat se jakékoli konzumace alkoholu nejistého původu. I přesto, že kontrolní orgány intenzivně hledají zdroj a původ nebezpečných tekutin, nikdo neví, jaké množství smrtelně jedovatého alkoholu je aktuálně v oběhu.
 

 
 

„Jako lékař si uvědomuji, že bojujeme o čas a každý jeden z nás rozhoduje o svém zdraví. Žádám tedy všechny spoluobčany, aby nehazardovali se svým zdravím a vyhnuli se podezřelým nálevnám, v lepším případě  nekonzumovali alkohol vůbec. Nelegální výroba a především nelegální distribuce jedovatého a nekolkovaného alkoholu si vybírá obrovsky krutou daň. I když je dnešní lékařská věda hodně daleko, nad otravou metylalkoholem stále nevyhráváme,“ apeluje Jiří Běhounek s tím, že nikdo neví, kolik se nebezpečného alkoholu dostalo do oběhu a kam všude byl distribuován. Proto je třeba také věnovat maximální pozornost  konzumaci již dříve zakoupeného alkoholu a při sebemenším podezření jej nekonzumovat, nechat prověřit celní správou, kontaktovat či upozornit hygieniky nebo státní zemědělskou a potravinářskou inspekci. V případě jakýchkoli zdravotních komplikací pak okamžitě navštívit kteroukoli krajskou nemocnici a podrobit se VČAS vyšetření, v akutních případech neprodleně volat záchrannou službu.

 

„Abychom zabránili dalšímu ohrožení lidských životů, bude nejpozději dnes odpoledne na všechny mailové adresy obcí našeho kraje rozeslána tato informace určená k veřejnému vyvěšení, obsahující telefonní kontakty na  konzultační linky. Informační kampaň posílíme ve všech krajem zřizovaných středních školách a domovech důchodců. Ze strany vedení kraje zaznělo jednoznačné doporučení všem kompetentním orgánům a organizacím ke zvýšení informovanosti spotřebitelů s jasnou definicí rizika,“ uzavřel Běhounek, který dnes celou situaci konzultoval v rámci úzké odborné pracovní skupiny. Aktivovat krizový štáb je připraven v okamžiku dalšího zhoršení situace nebo nárůstu případů otrav metylalkoholem v regionu.

 

Důležité odkazy:

Toxikologické informační středisko: www.tis-cz.cz

Ministerstvo zdravotnictví ČR: www.mzcr.cz 

Informační telefonní linka při podezření na otravu: 224 919 293, 224 915 402

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Jiří Běhounek varuje před konzumací nebezpečného alkoholu
 

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 12.9.2012 / 12.9.2012

Počet návštěv: 9683
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek