Cesta: Titulní stránka > Samospráva


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Hejtman Jiří Běhounek zahájil provoz nového pavilonu urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava

Hejtman Jiří Běhounek zahájil provoz nového pavilonu urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava
Po roce a půl stavebních prací se v jihlavské nemocnici otevírá jeden z nejmodernějších medicinských pavilonů v regionu. Čtyřpodlažní Emergency pojme 40 lůžek intenzivní péče, která byla dosud v nemocnici rozptýlena po jednotlivých odděleních, a jejich technický stav si žádal zásadnější řešení. „Nový objekt za více než 400 milionů korun mohl Kraj Vysočina postavit především díky dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Primárně sem bude umístěn urgentní příjem, který nařizuje zřídit českým nemocnicím nový Zákon o zdravotnické záchranné službě,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

Moderní pavilon je aktuálně nastaven na kapacitu 80 lůžek, čtyřicet pro intenzivní péči oborů a všechny JIP nemocnice, kromě chirurgické a ARO, které jsou ale v prostorách bezprostředně navazujících. Tím se nemocnici podaří soustředit tuto náročnou péči do jednoho prostoru. Do budovy se také kompletně přesune infekční oddělení, nově i s čtyřlůžkovou JIP. „Jednou z výhod nového pavilonu je, že akutní a intenzivní péče na jednom místě urychlí řešení situací, kdy je přivezen pacient v ohrožení života. Moderní vybavení pavilonu ocení pacienti i personál nemocnice,“ připomněl Lukáš Velev, ředitel Nemocnice Jihlava.

 

Pavilon je spojen krytou příjezdovou plochou s heliportem zdravotnické záchranné služby. Díky propojení celé infrastruktury odpadne současná praxe, kdy pacienti musí být při cestě z vrtulníku do blízké nemocnice ještě jednou přeloženi do sanitky. Objekt je komunikačně napojen na hlavní chodbu ve třech podlažích a navíc samostatným mostem propojen s oddělením ARO. V podzemí je umístěna nová trafostanice, náhradní zdroj, strojovny medicinálních plynů, technické a šatnové zázemí,“ popsal řešení stavby autor projektu Jaromír Homolka z projekční kanceláře Penta Jihlava. Naopak kotelna a vzduchotechnika byly situovány těsně nad střechu.

 

Budova jihlavské emergency je charakteristická vysunutým schodištěm a nekonečnou prosklenou západní fasádou, která zároveň poslouží jako hluková clona vrtulníkového prostoru. „Šlo o jeden z největších a nejnáročnějších projektů, které společnost PSJ realizovala na Jihlavsku. Zajímavostí je, že železobetonový monolitický skelet tvořící gró celé přístavby, malou částí navazuje na stávající úkryt civilní obrany,“ uvedla Jaroslava Fajmonová, projektová manažerka PSJ, a.s., z Divize Morava, která byla pověřena realizací ve sdružení s firmou Skanska.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Hejtman Jiří Běhounek zahájil provoz nového pavilonu urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.9.2012 / 3.9.2012

Počet návštěv: 6727
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek