Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

IIHS 2012 ve Finsku zahájena

IIHS 2012 ve Finsku zahájena
O víkendu vyrazila třicetičlenná výprava z Vysočiny do finského města Tampere, kde letos probíhá druhý ročník česko-finské Mezinárodní hokejové školy (IIHS). Třiadvacet vybraných mladých hokejistů z Kraje Vysočina (ročník narození 1999) se zde bude se stejně starými finskými hráči celý týden zdokonalovat v hokejových dovednostech."Dorazili jsme v pořádku," hlásí jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban přímo ze země tísíce jezer. Mladíci mají za sebou už vstupní testy, poznali i město.
 

 
 

V pondělí dopoledne je čekal úvodní trénink na suchu a na ledě. Téměř padesátka mladých hokejistů a jedné dívky z Česka a Finska je rozdělena do dvou skupin, zatímco jedna skupina brázdí led hokejové haly, druhá využívá k suchému  tréninku sportoviště v okolí haly. Camp probíhá v duchu tradice, která byla založena loni v Jihlavě, takže hráči jsou promícháni v pětkách bez ohledu na národnost. „Zatím je zábavné sledovat, jak se kluci perou s komunikací. Žádné „nahraj“ zde nefunguje. Musí zvolit správnou řeč - angličtinu,“ popisuje s úsměvem první kontakty třináctiletých hokejistů z Česka a Finska jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban.

 

Zatímco dopoledne mají účastníci mezinárodního kempu na programu tréninky, odpoledne vždy sehrají modelový zápas.

 

O česko-finskou Mezinárodní hokejovou školu je na severu Evropy zájem. Hned první den ji navštívila významná osobnost. Hráče sledovala legenda finského hokeje brankář Jukka Tammi. Padesátiletý gólman pomohl týmu Suomi vybojovat v roce 1988 na zimní olympiádě v Calgary vůbec první olympijskou medaili (stříbro), další dva bronzy má ze ZOH v Lilehammeru a Nagana, účastnil se i sedmi mistrovství světa. Při své návštěvě IIHS se zajímal hlavně o práci šestice gólmanů. Během dopoledne za chlapci přišel i finský novinář. Někteří hráči tak poskytovali možná své první interview v životě.

 

 

  • Zpracováno z tiskových zpráv HC Dukla Jihlava, autor: Zdeněk Drla
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • IIHS 2012 ve Finsku zahájena
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.7.2012 / 31.7.2012

Počet návštěv: 18327
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek