Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Prázdné školní budovy zaplnily o prázdninách stavební firmy

oprava, ilustrační foto
Kraj Vysočina vyčlenil v letošním roce ze svého rozpočtu téměř 130 milionů korun na opravy a rekonstrukce ve svých školách a školských zařízeních. Částka je určena přibližně na 40 akcí. Většina stavebních prací se provádí v průběhu letních prázdnin, tak aby byl co nejméně omezen běžný provoz ve školách.
 

 
 

V průběhu letních měsíců bude dokončena například II. etapa rekonstrukce elektroinstalace Střední průmyslové školy v Jihlavě, navíc dojde i k výměně oken v nádvorní části budovy a úpravám sociálních zařízení u tělocvičny. Náklady se pohybují okolo 13 milionů korun.

 

 „Schválené finance jsou v tomto roce určeny zejména na rekonstrukce sociálních zařízení a střech,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.  Nového sociálního zařízení se dočkají například žáci gymnázia v Havlíčkově Brodě nebo také na Střední průmyslové škole v Třebíči. Na humpoleckém gymnáziu, střední technické škole a gymnáziu ve Žďáru nad Sázavou nebo na velkomeziříčském gymnáziu projdou úpravou střechy a střešní konstrukce.

 

Na přelomu června a července byly dokončeny úpravy venkovního hřiště patřícího ke Gymnáziu Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě. „Novoměstské sportovní gymnázium postrádalo odpovídající venkovní zázemí pro trénink kolektivních sportů a stávající plochy byly v nevyhovujícím stavu. Na základě požadavku školy bylo původní hřiště rozšířeno o dvě samostatná hřiště pro míčové hry s umělým povrchem,“ doplnil náměstek Joukl. Opravy si vyžádaly téměř 3,2 milionu korun.

 

Kraj Vysočina zřizuje 79 škol a školských zařízení.  „Kromě peněz připravených na opravy a rekonstrukce ve školních budovách je na větší investiční akce ve školství schváleno pro tento rok dalších 115 milionů korun,“ uvedl na závěr Libor Joukl.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Prázdné školní budovy zaplnily o prázdninách stavební firmy
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.7.2012 / 19.7.2012

Počet návštěv: 9541
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek