Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Vítězky krajské soutěže S Vysočinou do Evropy odměnil Kraj Vysočina vzdělávacím kurzem v Anglii

globus
Tři nejúspěšnější soutěžící třetího ročníku vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy, která prověřuje znalosti regionu a anglického jazyka středoškoláků, odměnil Kraj Vysočina pobytem v Anglii. Čtrnáctidenní vzdělávací kurz absolvovaly Hana Pařízková z Gymnázia Velké Meziříčí, Pham Vu Viet Trinh z Gymnázia Chotěboř a Alžběta Vítková z Gymnázia Třebíč na Britských ostrovech. Z pražského letiště odcestovala trojice dívek 1. července a vrátila se minulý víkend. Poslední dny v Anglii prožily vítězky v Londýně.
 

 
 

Vytouženou odměnu si užily vítězky vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy, kterou si dokázaly vybojovat díky svým vědomostem ve finálovém kole 7. března v Jihlavě. Do aktivity se přihlásilo 330 studentů z 23 středních škol z celé Vysočiny a do finále se přes pět postupových kol nominovala pouhá třicítka úspěšných řešitelů. Vítěznou trojici dívek: Hanu Pařízkovou, Pham Vu Viet Trinh a Alžbětu Vítkovou vyslal Kraj Vysočina začátkem července do Velké Británie na čtrnáctidenní intenzivní jazykový pobyt, kde se zúčastnily kurzu angličtiny. Kromě několika hodin výuky jazyka denně byl pro dívky připraven zajímavý program. Trojice dostala příležitost zhlédnout tamější památky a seznámit se s místní kulturou.

 

V závěru pobytu se vítězky přesunuly do Londýna, kde strávily tři dny, aby si prohlédly hlavní město a s přispěním jednoho ze sponzorů soutěže společnosti Aon Central and Eastern Europe a.s. navštívily pobočky Aon Benfield a Lloyds přímo v Londýně. „Když jsem letos stála před studenty, všimla jsem si, že někteří z nich jsou ve finále již podruhé. Jsem potěšena, že si soutěž našla své příznivce jak mezi studenty, tak mezi učiteli. Poděkování patří našim tradičním sponzorům Aon Central and Eastern Europe a.s., Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group a VOLKSBANK CZ, a.s. Jsem ráda, že nám zachovávají přízeň. Výborná je také spolupráce s cestovní kanceláří INTACT - studium v zahraničí, s.r.o.,“ hodnotí třetí ročník Marie Kružíková, krajská radní pro školství.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Vítězky krajské soutěže S Vysočinou do Evropy odměnil Kraj Vysočina vzdělávacím kurzem v Anglii
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.7.2012 / 17.7.2012

Počet návštěv: 7783
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek