Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Tisková zpráva: Novinky v oblasti boje s elektronickou kriminalitou

Tisková zpráva projektu DE-LAN
 

 
 

DE-LAN


Kraj Vysočina dlouhodobě podporuje aktivity spojené s elektronickou bezpečností. Jsme si vědomi toho, že s rozšířením informačních technologií, internetu, počítačů, přenosných zařízení a chytrých telefonů, narůstá i možnost a intenzita ohrožení uživatelů těchto technologií.


Kraj zorganizoval a řídí činnost „Pracovní skupiny pro elektronickou bezpečnost“, která sdružuje odborníky z veřejné správy, justice, vzdělávacích organizací a firem zaměřených na technologie. Tato široká účast umožňuje skupině koordinovat aktivity, které se dotýkají maximálního počtu uživatelů od malých dětí po jejich rodiče, od organizací veřejné správy po poskytovatele internetu.


Na stránkách www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost naleznete:

  • Návody k řešení různých problémů souvisejících s elektronickou kriminalitou i s kontakty, kam se obrátit.
  • Zásadní dokumenty elektronické bezpečnosti 
  • Videozáznamy a prezentace s již proběhlých seminářů a školení
  • Seznam společností, které splňují podmínky pro značku „Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET“


Na podzim 2012 připravujeme velkou konferenci v Jihlavě pořádanou ve spolupráci s Vyšší policejní školou Ministerstva vnitra v Jihlavě, ve stejné době se zúčastníme mezinárodní konference na toto téma organizované ve Walesu.


Vzhledem k nadnárodnímu přesahu problematiky spolupracujeme v rámci projektu DE-LAN (INTERREG IVC) na prohloubení mezinárodních vazeb, které nám umožní využít v našem kraji nové znalosti a zkušenosti v boji s novými kriminálními činy, jejichž počet i nebezpečí bude v budoucnu vzrůstat. Chceme-li být regionem podporujícím technologie, musíme maximální možnou osvětou také chránit uživatele.


 
 
Zodpovídá: Radek Bejdák
Vytvořeno / změněno: 21.6.2012 / 21.6.2012
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 14193
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek